×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۷ شهریور - ۱۳۹۷  
false
true
اختصاص اعتبار ۲۰۰میلیارد تومان از سوی مجلس به دانشگاه

ایرانا :مراسم بیست‌وپنجمین سالروز تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی صبح امروز با حضور سرپرست وزارت علوم، رییس کمیسیون آموزش مجلس و روسای مراکز این دانشگاه در سالن اجلاس سران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرانا ، دکتر محمدحسین امید رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در این مراسم گفت: ۲۵ سال از تاسیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی می گذرد و اکنون این دانشگاه دارای ۸۵۰ مرکز  در ۳۱ استان و بیش از ۸۰۰ رشته تخصصی مهارتی است.

امید افزود: براساس قانون برنامه ششم توسعه در سال ۱۳۹۹ باید ۱میلیون و ۲۰۰هزار دانشجوی مهارتی داشته باشیم اما اکنون کل دانشجویان مهارتی کشور کمتر از ۶۰۰هزار نفر است و این یعنی اینکه از برنامه عقب هستیم.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با یادآوری نیاز کشور به آموزش مهارتی گفت: این کار به فرهنگ‌سازی نیاز دارد. ما در این دانشگاه ۶۰۰ برنامه تک‌درس و تک‌پودمان داریم و امروز ۸۰۰برنامه درسی براساس نیاز روز در حال اجراست.

او به راهبردهای جدید دانشگاه اشاره کرد و گفت: براساس برنامه راهبردی جدید این دانشگاه ماموریت‌گرایی، ارتقای کیفیت و به‌روز رسانی برنامه‌ها و تاسیس مراکز نوآوری از اولویت‌های برنامه‌های دانشگاه علمی کاربردی است.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی گفت:همچنان گرایش به سمت دوره هایی که مدرک های راحت تری می دهند، بیشتر است. چراکه امسال از ۵۵۰ هزار ظرفیت این دانشگاه تنها ۱۵۰ هزار ظرفیت این دانشگاه تکمیل شد.

امید در پایان از اختصاص اعتبار ۲۰۰میلیارد تومان از سوی مجلس به این دانشگاه خبر داد و گفت: این اعتبار برای کمک به دانشگاه برای رفتن به سوی نوآوری پیش‌بینی شده است و امیدوارم این دانشگاه را به جایگاه بالایی ارتقا دهیم.

 

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true