×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۷  
false
true
بازیکن استقلال باید در بازی مقابل ذوب‌آهن اخراج می‌شد

به گزارش شبکه خبری ایرانا،  فریدون اصفهانیان درباره عملکرد داوران در هفته دوم رقابت های لیگ برتر فوتبال گفت: بعداز پایان مسابقات جام جهانی برجسته ترین مدرس فیفا را برای برگزاری کلاس پیش فصل داوران آوردیم و به عنوان کمیته داوران وظایف خود را به خوبی انجام دادیم بنابراین داوران باید تمرکز خودشان را حفظ کنند تا بتوانند به خوبی از عهده وظایف خود برآیند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در ادامه افزود: در کل عملکرد داوران نسبت به هفته اول بهتر بود و این نشان می دهد که رفته  رفته قضاوت خوبی از داوران را در آینده شاهد خواهیم بود. تاکید کمیته داوران بر این است با توجه به دوره ای که برای آنها برگزار شد و به گفته خود داوران از سطح بالایی نیز   برخوردار بود و تمام مطالبی را که در کلاس های قبل از شروع جام جهانی  توسط مدرسان فیفا از جمله ایوانف تدریس شده  بود، توسط این مدرس در کلاس آموزش داده شد. بنابراین به همان اندازه انتظار می رود که داوران قضاوت بهتری را از خود در زمین مسابقه به نمایش بگذارند.

اصفهانیان درباره عملکرد داوران مسابقات هفته دوم لیگ برتر گفت: اشتباهی که در نتیجه بازی تاثیر گذار باشد، وجود نداشت. فقط در بازی ذوب آهن و استقلال در صحنه به ثمر رساندن گل اول تیم ذوب آهن، وریا غفوری باید به دلیل خطای شدید از زمین مسابقه اخراج می شد. ضمن اینکه کمک داور این دیدار نیز در دو صحنه تخلف آفساید مهاجم استقلال را به اشتباه اعلام کرد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون در ادامه اظهار داشت: برای شفاف سازی دلیل اخراج مدافع استقلال به چند نکته باید توجه شود. یکی اینکه هرگاه خطای شدید با برخورد شدید اتفاق بیافتد، داور نباید اعلام آونتاژ کند، باید بازی را قطع و بازیکن خاطی را از زمین مسابقه اخراج نماید. فقط در یک حالت داور می تواند آونتاژ دهد. آن هم زمانی است که پس از خطای شدید یا برخورد شدید بلافاصله گل به ثمر برسد که در بازی ذوب آهن و استقلال همین صحنه که در بازی فوتبال نیز نادر هم است، اتفاق افتاد.

اصفهانیان اضافه کرد: دومین مورد تعریف خطای شدید است، زمانی که بازیکن هنگام جدال برای توپ با حریف، از نیروی بیش از حد یا بی رحمانه استفاده کند و سلامتی حریف را به خطر بیاندازد مرتکب خطای شدید شده است که در بازی ذوب آهن و ا ستقلال در آن صحنه بازیکن مهاجم با سر در حال به ثمر رساندن گل بود که مدافع طبق وظیفه ذاتی خود به جهت دفع توپ (جدال برای توپ) با لگد به صورت حریف با نیروی بیش از حد ضربه می زند که این مصداق یک خطای شدید است.

وی تاکید کرد: هر آنچه که از طرف کمیته داوران منتشر می شود، معتبر بوده و ملاک تعیین عملکرد داوران در مسابقات است.

عضو هیات رئیسه در پایان افزود: اینکه اگر در فرصت آشکار گل زنی داور آونتاژ دهد و گل به ثمر برسد، بازیکن خاطی باید اخطار بگیرد. اما این در شرایطی است که نوع خطا بی‌احتیاطی یا بی پروایی بوده یا استفاده از نیروی بیش از حد (خطای شدید یا برخورد شدید) نباشد که در صحنه دیدار ذوب آهن و استقلال تهران، بازیکن مدافع از نیروی بیش از حد استفاده کرد که به همین دلیل پس از به ثمر رسیدن گل باید با کارت قرمز جریمه می شد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true