×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱ آبان - ۱۳۹۷  
false
true
تجارت اقلیم با ایران تابع روابط بغداد با تهران است

به گزارش شبکه خبری ایرانا به نقل از «کردستان ۲۴» نچیروان بارزانی نخست وزیر اقلیم کردستان در پاسخ خبرنگاران در مورد آیندە بازرگانی میان اقلیم کردستان با ایران پس از اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیە این کشور، گفت: تجارت و مبادلات بازرگانی اقلیم کردستان با ایران، در چارچوب سیاست کلی دولت مرکزی عراق انجام می‌شود.

نچیروان بارزانی، در مورد موضع دولت اقلیم کردستان در این بارە گفت: ما در این مورد در چارچوب سیاست‌های دولت عراق اقدام می‌کنیم. این موضوع بە همە عراق ارتباط دارد و ما در این مورد بخشنامە‌های دولت مرکزی عراق را اجرا می‌کنیم. تاکنون نمی‌دانیم برخورد آمریکا با عراق در بارە این موضوع چگونە‌ خواهد بود.

نخست وزیر اقلیم کردستان کە در کنفرانس خبری هفتگی بە خبرنگاران پاسخ می‌داد، بە تأمین برق در مناطق جنوبی عراق اشارە کرد و گفت: برای مثال در جنوب حدود ۵۵ الی ۶٠ درصد برق عراق از سوی ایران تأمین می‌شود. سوخت گازی دو مرکز تولید برق از سوی ایران تأمین می‌ شود. با این حال عراق هم دارای موقعیت خاص خود است. هدف ما این نیست کە تحریم‌ها علیە ایران را نقض کنیم. ما کە با این کشور مرزهای مشترک طولانی داریم، باید بدانیم آنچە نباید انجام بدهیم چیست؟ بە همراه عراق این موارد را اجرا می‌کنیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true