×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۷  
false
true
ردپای «آقای خاص» در حاشیه‌های جدید/ معرفی گزینه ها خلاف رویه فعلی

به گزارش خبرنگار مهر، شورای فنی فدراسیون تکواندو در آخرین پنجشنبه بهمن ماه تشکیل جلسه داد و در پایان یک جلسه چند ساعته، گزارش به کمیته فنی برای تصمیم گیری ارجاع شد. اعضای کمیته فنی نیز دوشنبه هفتم اسفندماه بعداز جلسه ای هفت ساعته چهار گزینه را برای حضور در راس کمیته فنی معرفی کرد.

نکته اصلی اینکه معرفی این چهار گزینه برخلاف روال انتخاب کادر فنی تیم های ملی در طول یکسال گذشته بوده است. سال گذشته و پس از تشکیل شورای فنی، به فدراسیون و تصمیم سیدمحمدپولادگر یک نمره مثبت دادیم که دست از فرد محوری برداشته و خردجمعی را در راس تصمیمات مهم تکواندو قرار داده است.

از بدو تشکیل شورای فنی، هر زمان پای انتخاب کادر فنی به میان آمده، این شورا پس از بحث و تبادل و نظر، کاندیداهای مورد نظر را برای تصمیم گیری به کمیته فنی معرفی کرده است. هر چند به همین کاندیداها نیز انتقاداتی وارد بوده و هست، ولی بازهم تصمیم شورایی بوده، یعنی در پی یک بحث جدی و در نهایت پس از رای گیری بین اعضا انجام شده است. ولی در این مورد خاص فقط گزارش شورا به کمیته فنی ارائه شد و هیچ گزینه ای برای انتخاب به عنوان سرمربی معرفی نشده و هیچ رای گیری هم صورت نگرفته است.

چگونه است که کمیته فنی بدون توجه به روال یکسال گذشته و خلاف رویه معمول به معرفی گزینه اقدام نموده است. آیا این نوع برخورد نوعی بی اعتمادی به شورای فنی نیست؟ بازهم تاکید می کنیم که انتقادات اساسی به شورای فنی وارد است، ولی پاک کردن صورت مسئله بدتر از آن است که وجود«شورا» را نادیده بنگاریم.

از سوی دیگر گویا دوری از تکواندو برای برخی افراد سخت گران تمام شده و دوست دارند به هر دلیل بازهم از حاشیه خارج شده و وارد کارزار شوند. توجهی هر چند کوتاه و گذارا به مصاحبه ها و دید و بازدیدهای یک هفته اخیر به خوبی ثابت می کند که «آقای خاص» سخت در پی بازگشت است و برای رسیدن به این هدف هر مسیری را طی می کند. مسیری که حاشیه را وارد روزهای آرام تکواندو می کند.

رئیس فدراسیون که بعد از انتخابات قول داده بود مسیر اصلاحات را طی کند و همین سخنان ضامن آرامش کنونی است، در تمام این سالها حداقل باید دوست و دشمن خود را شناخته باشد. آنها که برای ماندن و بودن در تکواندو دست به هر کاری می زنند! آنها که منافع خود را به هر چیزی ترجیح می دهند، شکست، ناکامی و … را با لبخند پشت سر می گذارند!

برهمین اساس است که معتقدیم، در همان جلسه هفت ساعته کمیته فنی باید تصمیم اصلی و قطعی خود را می گرفت و با این نوع گزینه معرفی کردن، تکواندو را به حاشیه های تازه و مورد علاقه این دست افراد وارد نمی کرد! تصمیمی که می توانست خیلی ها را همچنان در حاشیه نگاه دارد و لبخند فعلی را بر لبان آنها خشک کند! اگر هم قرار بود گزینه ای معرفی شود که این کار را باید به شورای فنی اجراع می داد.

وقتی مقانلو برای برگزاری یک سمینار آموزشی در هند حضور دارد و همه ایران از این موضوع اطلاع دارند، یعنی یک گزینه عملا سوخته چرا که او زمانی برای حضور در جلسه نخواهد داشت و اصولا اگر قرار بود مورد توجه دوستان کمیته فنی باشد، یکسال پیش با استعفایش مخالفت نمی شد، سرمربی فعلی هم که هنوز برای حضور در کمیته فنی تصمیمی نگرفته است!

اما نکته مهم و اساسی تر اینکه اگر قرار است فردی به عنوان مدیر فنی انتخاب شود که باید انتخاب شود، می بایست اول فکری به حال رئیس سازمان تیم های ملی شود. بعید است فردی تاثیرگذار در اندازه های مدیرفنی حاضر به همکاری با این شرایط شود. 

در پایان امیدواریم کمیته فنی فدراسیون تکواندو بهترین تصمیم را برای تیم ملی بگیرد. مسابقات قهرمانی آسیا، بازیهای آسیایی، ۵ مرحله گرندپری و دومین دوره رقابتهای گرنداسلم مهمترین برنامه های پیش روی تکواندوست. اگر قرار تصمیم به ادامه همکاری با مهدی بی باک است که باید همه جانبه از او حمایت شود و اگر هم تصمیم به تغییر کادر فنی است که بدون شک باید یک مربی با توانایی فنی بالا، برنامه مدار و اخلاق گرا در راس کادر فنی قرار گیرد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true