×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۷  
false
true
برگزاری پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی لوازم‌التحریر اداری و تجهیزات مهندسی

ایرانا :مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های شهر آفتاب گفت: در سال حمایت از کالای ایرانی با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف از تولیدات بومی حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایرانا ، قادری در نشست خبری امروز دوشنبه، گفت:پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی لوازم التحریر اداری و تجهیزات مهندسی ۱۲ تا ۱۵ تیرماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب میزبان علاقه‌مندان و متخصصان خواهد بود.

 

قادری در این نشست با اشاره به زمان برگزاری نجمین نمایشگاه بین المللی تخصصی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی گفت: نمایشگاه بین المللی نوشت افزار و تجهیزات مهندسی در نیمه نخست تیرماه امسال برگزار می‌شود. ارائه آخرین فناوری و تکنولوژی های روز دنیا، توسعه بازار داخلی ، صادرات محصولات تولید ایرانی و فراهم آوردن زمینه تولید کیفی با قیمت و کیفیت مناسب از اهداف برگزاری نمایشگاه است.

قادری با بیان اینکه امروز فرصتی فراهم شده است تا از وابستگی به واردات فاصله بگیریم، افزود: در سال حمایت از کالای ایرانی این فرصت فراهم شده است تا بتوان حمایت از تولیدات ایرانی را در قالب نمایشگاه‌های مختلف برای برقراری تعاملات فنی و مهندسی در تمامی تولیدات کالایی فراهم کرد.

وی ادامه داد: نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب این فرصت را در سال جاری فراهم می‌کند تا کالاهای ایرانی به جامعه هدف معرفی شوند و طبیعی است که در این میان نقش مهم اتحادیه‌ها و گروه‌های صنفی حائز اهمیت است و می‌توان با برگزاری نمایشگاه‌ها بازار مصرف را برای استفاده از کالاهای ایرانی آماده کرد.

قادری با اشاره به نقش اتحادیه‌ها در رونق رویدادهای نمایشگاهی گفت: انتظار از اتحادیه‌ها این است که نمایشگاه جدی گرفته شود تا از فرصت خوب به وجود آمده برای حمایت از کالای داخلی استفاده کرد.

قادری در پایان سخنان خود اظهار کرد: در نیمه دوم سال گذشته تدابیری برای برگزاری نمایشگاه ها انجام شد تا بتوان از این نمایشگاه حداکثر بهره برداری مناسب را انجام داد به همین دلیل شاهد رشد برگزاری نمایشگاه های انجام شده در نیمه دوم سال ۹۶ بودیم.

**تداوم حمایت دولت از کالای داخلی حلقه اصلی توسعه تولید کشور

موسی فرزانیان رئیس اتحادیه نوشت افزار و لوازم مهندسی در ادامه این نشست اظهار کرد، خوشبختانه هدف برگزاری نمایشگاه ها به سمت حمایت از تولیدات داخلی حرکت می کند، همچنین اتحادیه ها هم دنبال توسعه تولید کالای داخلی و حمایت از آن هستند.

**برندسازی در صنعت نوشت افزار در سایه نمایشگاه

مهرداد عالی پور هرسی، رئیس مجمع واردکنندگان نوشت افزار در ادامه خاطرنشان کرد: نمایشگاه نوشت افزار در فضایی به مساحت ۴ هزار مترمربع برگزار می‌شود و ضروری است تا تبلیغات مناسبی برای برگزاری نمایشگاهی متفاوت از سایر نمایشگاه‌هایی که در این زمینه برگزار شده است را فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه کارافرینی و ایجاد اشتغال باید با تعصب و احساسات برخورد نشود گفت: بحث برندسازی در صنعت نوشت افزار باید جدی گرفته شود اما این که چند برند جهانی در ایران ظهور پیدا کنند از دیدگاه بازاریابی جهانی منسوخ شده است و بزگترین برندهای اروپایی که بیش از ۱۸۰۰ محصول تولیدی را در زمینه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی عرضه می کنند تولید کننده تمامی کالاهای عرضه شده نیستند و به طور میانگین ۲۶ درصد محصولات آنها تولید آن برند است.

عالی پور تصریح کرد: باید با یک شیب ملایم به سمت افزایش تولید کالاها در صنعت نوشت افزار و تجهیزات مهندسی حرکت کرد و به تدریج تولیدات بیشتر کالایی را در دستور کار قرار دارد.

رئیس مجمع واردکنندگان نوشت افزار خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همراهی که به وجود آمده است قدم به سمت این هدف مهم برداشته شده است؛ بنابراین با تولیدکننده‌های شناسنامه‌دار همکاری نزدیک‌تری انجام می‌شود تا با مدیریت واردات کالاهایی به کشور وارد شوند که به تولیدکننده داخلی آسیب وارد نشود.

**نگاه به تولید باید نگاه جهانی باشد

در ادامه این نشست حسین برخوردار، عضو انجمن صنفی تولیدکنندگان نوشت افزار اظهار کرد: به طور حتم پنجمین نمایشگاه نوشت افزار که در تیرماه برگزار می‌شود یکی از نمایشگاه‌های موفق است و اتحاد بین تولیدکنندگان و واردکنندگان موجب می‌شود تا خروجی مناسب‌تری از این نمایشگاه و بهبود صنعت لوازم التحریر و تجهیزات مهندسی خارج شود.

وی تاکید کرد: باید نگاه جهانی شدن در تولید کالا وجود داشته باشد و این موضوع با به روزرسانی فرایند تولید و توسعه بازار محقق خواهد شد.

برخوردار تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است تا تولیدات خود را با انواع خارجی مقایسه کرده و برای تکمیل سبد کالایی خود با شرکت‌های خارجی مشارکت کنند.

**تولید باید در یک مسیر و چشم‌انداز بلندمدت برنامه‌ریزی شود

در ادامه این نشست مجید اکبری مجری برنامه نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی خاطرنشان کرد: تمام کشورهای دنیا به این جمع‌بندی رسیده‌اند که تولید باید در یک مسیر و چشم‌انداز بلندمدت برنامه‌ریزی شود و ۵ سال تجربه برگزاری نمایشگاه نوشت‌افزار نشان داده است که نه حمایت صرف از تولیدکننده داخلی و نه حمایت از کالاهای وارداتی پاسخگوی نیازها خواهد بود و باید با نگاهی همه جانبه به بازار کشور نگریست.

وی تاکید کرد: نمایشگاه باید محلی برای عرضه محصولات و معرفی فناوری و بازار فروش مناسب باشد.

اکبری تصریح کرد: نگاه ما در برگزاری نمایشگاه در راستای شعار سال حمایت از تولیدکنندگانی است که بین آنها رقابت وجود داشته و استاندارد سازی محصول را در دستور کار قرار داده اند.

وی در خصوص سهم تولیدکنندگان از بازار مصرف نوشت افزار و لوازم التحریر گفت: ۳۰ تا ۳۵ درصد بازار مصرف توسط تولیدات داخلی تامین می شود و حدود ۶۵ درصد نیز با استفاده از واردات تامین می شود.

وی ادامه داد: کشورهایی در حوزه صادرات موفق هستند که واردات را ممنوع نکرده‌اند بلکه از این فرصت برای قابل رقابت کردن محصولات استفاده کرده اند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true