×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ آبان - ۱۳۹۷  
false
true
مصاحبه امروزم پاسخ به کی‌روش نبود/ درآمد پرسپولیس اعلام می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا داورزنی که امروز یکشنبه ریاست مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری را عهده دار بود، پس از پایان این مجمع به پرسش خبرنگاران در زمینه های مختلف و از جمله تیم ملی فوتبال و کارلوس کی روش و همچنین تجمع تعدادی از هواداران پرسپولیس پاسخ داد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص جلسه اش با هواداران پرسپولیس گفت: تعدادی از هواداران پرسپولیس به وزارت ورزش آمده بودند. احساسی در آنها وجود داشت که وزارت به یکی از این تیم ها (استقلال) کمک می کند و فضا را برای یارگیری و فعالیت بهتر تیم رقیب باز گذاشته و برای پرسپولیس محدودیت گذاشته است. نشست ما دو ساعت طول کشید. آنها همچنین دنبال شفاف سازی اسپانسرها بودند و می گفتند ما نسبت به تیم رقیب در ارسال پیامک یک و نیم برابر هستیم ولی میزان دریافتی پرسپولیس کمتر است.

معاون وزیر ورزش تاکید کرد: اپراتورها می توانند شفاف توضیح بدهند که میزان دریافتی باشگاه ها چقدر است و گرشاسبی آنرا در اختیار هواداران قرار می دهد. هواداران در سه سال گذشته بار عمده باشگاه را به دوش کشیدند. درست است شرکتهایی کنار هواداران از فضای تبلیغاتی استفاده کردند و اسپانسر شدند اما بار اصلی روی دوش هواداران بود. در میزان درآمدها و پرداختها یک مقدار سئوال بود که راحت باهم صحبت کردیم. قرار شد هر دو باشگاه شفاف میزان دریافتی و درآمد از اپراتورها و اسپانسرهای دیگر را اعلام کنند. 

داورزنی با بیان اینکه این هواداران نسبت به عملکرد گرشاسبی سرپرست باشگاه اعتراضی نداشتند، گفت:  اکثریت معتقد بودند باشگاه نباید با سرپرست اداره شود و باید مدیرعامل زودتر انتخاب شود.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر درباره مصاحبه امروزش با سایت فدراسیون فوتبال تصریح کرد: بعضی ها می گویند بازی های تدارکاتی پیش بینی نشده است. تیم ملی حدود ۱۰ بازی داشت و اگر بازی با سوریه را هم انجام می دادیم، ۱۱ دیدار تدارکاتی انجام می شد. قرار فدراسیون فوتبال این بود که با یونان بازی کند ولی به خاطر مشکلات سیاسی، یونان درخواست کرد جای دیگر بازی کند. کادر فنی تیم ملی هم واکنش نشان دادند و درخواست یونان را نپذیرفتند. فدراسیون تلاش کرد تیم دیگری جایگزین شود ولی درخواست رقم های آنچنانی شد که دوستان منصرف شدند. 

«مصاحبه امروز شما با سایت فدراسیون فوتبال به نوعی پاسخ به کی روش بود؟» داورزنی در پاسخ به این سئوال خبرنگار مهر، تاکید کرد: خیر بنده پاسخ کی روش را ندادم. از من سئوال شد و من هم جواب دادم. رقبای ما بین شش تا هفت بازی تدارکاتی داشتند ما ۱۰ بازی. از طرف دیگر شرایط کمپ در ترکیه و روسیه خوب بود. تمام کشورها همواره از شرایط بسیار مطلوب فاصله دارند. تلاش ما حمایت بوده است. در بخش تامین منابع ارزی و نیازمندی فدراسیون تمام قد کنار فدراسیون فوتبال بودیم. برای تنویر افکار عمومی این حرفها را زدم. بعضی ها فکر می کردند با لغو بازی یونان کل بازی ها لغو شده است.

داورزنی در ادامه در خصوص حضور نمایندگان مجلس در محل برگزاری جام جهانی گفت: در طول اعزام های صورت گرفته همواره وزارت ورزش کمترین تعداد افراد همراه را داشته است. برای جام جهانی هم به گونه ای تنظیم شده که من، شخص وزیر و آقای احمدی هر یک برای یک بازی کنار تیم ملی خواهیم بود. ضمن اینکه آقایان عباباف و رغبتی برای انجام وظیفه سازمانی خود عازم روسیه می شوند نه توریست.

وی ادامه داد: این افراد در روسیه نگاه تحلیلی به بازیها خواهند داشت. همچنین به احتمال فراوان مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس به عنوان استانی که عملکرد خوبی داشته نیز به روسیه اعزام می‌شود اما هنوز این اعزام نهایی نشده است.

معاون وزیر ورزش با تاکید بر اینکه جام جهانی بزرگترین رویداد است گفت: مقامات همه کشورها برای این رویداد به کشور میزبان می روند تا از نزدیک شرایط را ببینند. چه اشکالی داردکه چند نفر از نمایندگان مجلس هم به عنوان کسانی که در روند تصمیم گیری ها دخیل هستند، شرایط و روند برگزاری مسابقات را از نزدیک ببینند؟ من فکر نمی کنم بیش از ۳-۴ نماینده مجلس راهی روسیه شوند.

داورزنی تاکید کرد: این گونه گفته می‌شود که برای اعزام نمایندگان نهایتا ۱۰۰ میلیون تومان هزینه می‌شود. نمی خواهم بگویم که این مبلغ کمی است اما در ورزشی که برای آن میلیاردی هزینه می‌شود تا حضور قدرتمند در عرصه جهانی داشته باشیم، آیا نباید کسانی که در فرایند توسعه ورزش و زیرساخت ها و … نقش دارند اعزام شوند؟ به نظر باید در نوع نگاهمان تغییر لازم را اعمال کنیم. واقعا چه اشکالی دارد که نمایندگان مجلس در کنار تیم ملی حضور پیدا کنند؟!

معاون وزیر ورزش همچنین در مورد اعزام نفرات بسیار زیاد از سازمان لیگ وفدراسیون فوتبال به روسیه گفت: تصمیم گیری شده که فدراسیون و سازمان لیگ با حداقل نفرات ممکن به جام جهانی بروند. همچنین شاید تاج هم به دلیل شرایط جسمانی که دارد به جام جهانی نرود

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true