×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۱ آذر - ۱۳۹۷  
false
true
۳۴۷ مورد تعدی علیه علمای شیعه در بحرین از آغاز حرکت ملی تا کنون

به گزارش شبکه خبری ایرانا، جمعیت ملی اسلامی الوفاق بزرگترین جریان منتقد رژیم بحرین در بیانیه ای در خصوص تعدی هایی که این رژیم علیه علمای شیعه (روحانیون) مرتکب شده است گفت: رژیم بحرین از آغاز حرکت ملی در سال ۲۰۱۱ تا کنون مرتکب ۳۴۷ مورد تعدی علیه علمای بحرینی شده است.

الوفاق آورده است: علمای شیعه در بحرین به روش های مختلفی از جمله بازداشت های مستبدانه، شکنجه، سلب تابعیت، تبعید اجباری و  محاکمه های ناعادلانه و صدور حکم های سنگین شامل حبس ابد و اعدام مورد هدف قرار گرفته و میگیرند.

این بیانیه افزوده است: در طی این سالها ارگانهای امنیتی ۱۵۶ عالم شیعه را احضار نموده و ۹۹ تن از آنان نیز بطور مستبدانه بازداشت کرده اند که این اقدامات به علت گرایش های عقیدتی و یا سیاسی علما بوده است و بازداشت علما به طرق مختلفی از جمله هجوم به منازل آنها، صدور احضاریه، بازداشت در مرزهای هوایی و زمینی و یا ایست های بازرسی صورت پذیرفته اند.

الوفاق تاکید کرده است که علیه بیش از ۵۰ روحانی در قضیه های مختلف (سیاسی) حکم های قضایی شدیدی از جمله اعدام، حبس ابد، سلب تابعیت و جریمه های نقدی سنگین صادر شده است.

این جمعیت اضافه کرده است: هم اکنون ۳ عالم شیعه در بحرین محکوم به اعدام ، ۸ تن محکوم به حبس ابد بوده و تابعیت ۱۹ تن از آنان سلب شده است که در صدر آنان آیت الله شیخ عیسی قاسم و همچنین آیت الله محمد سند و آیت الله حسین نجاتی هستند.

در بیانیه الوفاق آمده است: رژیم بحرین اقدام به توقیف منبر عده ای از علما نموده است و به آنها ابلاغ نموده که باید سخنرانی، وعظ و انجام هرگرونه امور دینی در مساجدی که مشغول به آنها بوده اند را متوقف نمایند.

الوفاق در پایان سیاست آزار و اذیت و تبعیض طایفی توسط رژیم بحرین را محکوم نموده و اعلام کرد: رژیم بحرین هیچ گونه ابتکار عمل و برنامه ی معناداری برای اقدام به  اصلاحات در هیچ سطحی از سطوح حقوق بشری و بویژه در خصوص آزادی های دینی و عقیدتی ندارد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true