×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ بهمن - ۱۳۹۷  
false
true
آماری از ساختمان های عمومی واقع بر روی گسلهای تهران نداریم

به گزارش شبکه خبری ایرانا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد شکرچی‌زاده درباره پهنه‌های گسلی تهران اظهار کرد: شناسایی پهنه‌های گسلی انجام شده و پس از آن شناسایی دقیق اینکه چه تعداد ساختمان عمومی اعم از مدرسه، بیمارستان، برج و ساختمان‌های پراهمیت در این پهنه‌ها قرار دارد را در دستور کار مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی داریم.

وی با بیان اینکه در مصوبه شورای‌عالی و شهرسازی الزام کرده‌ایم که ساختمان‌های پراهمیتی که بر پهنه‌های گسلی قرار گرفته‌اند در اولویت مقاوم‌سازی قرار دارند و نباید ساخت و سازی در مناطق پرخطر انجام شود، ادامه داد: باید به مرور ساختمان‌های پراهمیت در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ سال از مناطق پرخطر خارج شوند و این اقدامی است که در صورت تداوم و استمرار در اجرا، تهران را به مکانی امن برای زندگی مبدل خواهد کرد. باید الزامی ایجاد شود که دولت هایی که در آینده خواهند آمد نیز از این اقدام موثر حمایت کنند و به آن پای‌بندی نشان دهند.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۲۰۰ سال از زلزله مهم شهر تهران می‌گذرد افزود: یادمان نرود که زلزله خطری است که همواره تهران را تهدید می‌کند و نباید از آن غافل شویم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true