×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۱ آذر - ۱۳۹۷  
false
true
تدابیر ویژه برای نظارت انضباطی بر بازی استقلال – تراکتورسازی

به گزارش شبکه خبری ایرانا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره برگزاری دیدار استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز گفت: با توجه به حساسیت بازی انتظار داریم مقامات هر دو باشگاه مخصوصا کانون هواداران در رعایت نظم و انضباط در سکوها، توصیه کامل را به هواداران خود داشته باشند.

وی ادامه داد: قطعا غیر از مقامات رسمی مسابقه و نمایندگان سازمان لیگ، به طور محسوس و غیر محسوس ناظر انضباطی خواهیم داشت و با توجه به اینکه مسئولیت تیم میزبان که بیشتر ظرفیت ورزشگاه را در اختیار دارد، مسئولیت بیشتری هم دارد.

وی افزود: انتظار می رود که از بدو ورود به ورزشگاه و در زمان اجرای مسابقه و همچنین بعد از پایان مسابقه به طوری تماشاگران هدایت شوند که هیچ رفتار غیر ورزشی دیده نشود و با توجه به اینکه این مسابقه نیز از مسابقات بزرگ لیگ برتر به شمار می رود و پخش زنده تلویزونی خواهد داشت، لذا حساسیت اجرای قانون و مقررات انضباطی در چنین مسابقه‌ای نیز بالاتر از سایر مسابقات عادی است و از همه تماشاگران تیم میهمان و میزبان تقاضا داریم که فقط به تشویق تیم خود بپردازند و از رفتارهای غیر روزشی و نیز گفتار و شعارهای خلاف مقررات پرهیز کنند.

وی در ادامه بیان کرد: همه هواداران تیم ها دوست دارند با حضورشان در ورزشگاه به موفقیت تیم خود کمک کنند در حالی که اگر رفتار غیر ورزشی از آنها سر بزند، مسلما تنبیهات انضباطی برای تیم محبوب خود اعمال خواهد شد و در هر صورت قوانین انضباطی فیفا هم هدایت تماشاگران را از وظایف باشگاه میزبان و میهمان می داند و هر رفتاری از تماشاگر که خلاف مقررات باشد منتهی به تنبیه تیمی و باشگاه منتسب به تماشاگران خواهد شد. در کمیته انضباطی قصد نداریم هیچ مسابقه ای را بدون تماشاگر برگزار کنیم اما اگر رفتار هواداران در طول مسابقات موجب شود، ما نیز مجبوریم از تنبیهات شدیدی که در مقررات انضباطی پیش بینی شده، استفاده کنیم.

وی در پایان گفت: نکته پایانی اینکه تجربه نشان داده است اگر مدیریت باشگاهها، کانون هواداران و آن دسته از سرمشوقین که در ورزشگاه حضور دارند، بخواهند و اراده کنند می توانند یک مسابقه را در جوی آرام و بدون هرگونه قانون شکنی به پایان برسانند. در همین دو مسابقه فصل جاری هم در ورزشگاه قائم شهر و هم در ورزشگاه آزادی، ما تلاش هواداران دو تیم نساجی و پرسپولیس را شاهد بودیم که با هدایت سرمشوقین حاضر در سکوها، جو قابل قبولی در بین تماشاگران حاکم کرده است و در مسابقه اول تیم نساجی، رفتار تماشاگران نساجی که به تشویق تیم میهمان نیز پرداخته بودند، مورد توجه و تقدیر مقامات فدراسیون فوتبال قرار گرفت و امیدواریم بتوانیم در آینده با مشاهده تلاشهای موثر سرمشوقین در کنار تقدیر و تشکر، بتوانیم پاداش نقدی برای کانون هواداران در نظر بگیرم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true