×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۴ آذر - ۱۳۹۷  
false
true
مالکی: تحریم آمریکا علیه ایران نقض آشکار حقوق بین الملل است

به گزارش شبکه خبری ایرانا به نقل از السومریه، نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون از مخالفت خود با تحریم های آمریکا ضد ایران خبر داد و آنرا نقض آشکار حقوق بین الملل دانست.

وی افزود: در شرایطی که ملت های منطقه و کشورهای جهان در راستای رهایی از تبعات تک قطبی حرکت می کنند، تحریم های آمریکا ضد کشور همسایه ایران به مثابه نقض آشکار حقوق بین الملل است.

نوری مالکی بیان کرد: ما مخالفت خود را با تحریم های آمریکا ضد جمهوری اسلامی ایران و همه تحریم های یکجانبه علیه ملتها اعلام می کنیم و از دولتهای منطقه و دنیا می خواهیم که به مخالفت با آن به پا خیزند زیرا محاصره، و تحریم اقدامی نادرست و غیرقانونی است و اقدامی انتقام جویانه و قهرآمیز و خارج از مشروعیت بین المللی و توجیهی ندارد. این تحریم مشروعیت ندارد زیرا هدفش گرسنه نگاه داشتن ملت مسلمان و دوست ایران و یک کشور عضو سازمان ملل است.

وی گفت: ما قبلا با تحریم ها ضد سوریه مخالفت کردیم و هم اکنون با تحریم ها ضد ایران مخالفیم. از دولت عراق می خواهیم که طرفی در این تحریم ها نباشد و از همه دولت های دنیا و سازمانهای بشردوستانه می خواهیم که این اقدامات ضد ملت ایران را متوقف کند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true