×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۳ آبان - ۱۳۹۷  
false
true
نشست هم اندیشی پیشبرد اهداف شهر انسان محور در منطقه ۱۰

ایرانا :نشست هم اندیشی توسعه شهری در راستای کاهش استفاده از خودروهای شخصی و افزایش پیاده راه ها حدفاصل فضاهای فراغتی و کار و زندگی”TOD” با حضور شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سهیلا صادق زاده شهردار منطقه و مهندسین مشاور در منطقه ۱۰ برگزار شد.

به گزارش ایرانا ، در این جلسه شهربانو امانی با اشاره به اهمیت تلاش برای زیست پذیر کردن محیط شهری و تغییر رفتارها، دو مسئله حائز اهمیت منطقه را بافت فرسوده و بازآفرینی شهری عنوان کرد و افزود: با استناد به شاخص های زیست محیطی، از طریق اقدامات کالبدی و عملکردی و فراهم سازی زیرساخت ها از جمله احداث پیاده راه گامی در جهت بهینه سازی وضعیت ترافیکی، بهبود وضعیت زیست محیطی، رونق اقتصادی و برطرف سازی معضلات و مشکلات موجود خواهیم برداشت.

در ادامه این جلسه صادق زاده شهردار منطقه گفت: علی رغم مشکلات موجود، خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته به صورت شفاهی، باحذف تعریض های غیرضروری و جایگزینی آن با ساختارهای اصلاح شده سعی در اصلاح بهبود فرایند کیفیت زندگی شهروندان داریم.

وی با بیان این که دنبال کار نمایشی نیستیم با تاکید بر پیگیری و تلاش مجدانه برای ایجاد تغییرات کوچک ماندگار افزود: در راستای توسعه و تعالی منطقه یک سری کارهای کوچک در مقیاس محلی مثل شهرسازی تاکتیکی با دعوت از شهروندان و بهره گیری از ایده های آنها با استفاده از ظرفیت دانشگاهیان شروع کردیم که در حال حاضر برخی در شرف نتیجه گیری و انجام عملیات اجرایی است و کارهای بزرگتر نیز مستلزم تایید مراجع ذیصلاح می باشد.

شهردار منطقه در خاتمه ضمن اعلام آمادگی برای اجرای این طرح خاطرنشان کرد: برای هر محله قرار است یک طرح و پروژه در راستای تحقق پیاده سازی پروژه انسانی با تکیه بر اصول حقوق شهروندی و فضاهای شهری تعریف کنیم و در این راستا ساکنین محلات از پتاسیل خوبی برخوردارند.

گفتنی است در این جلسه پیرامون راهکارهای اجرایی توسعه در بافت مرکزی منطقه با کاربست شاخص های مختلف اقتصادی، اجتماعی و کالبدی مرتبط با پروژه های محرک توسعه بحث و تبادل نظر صورت گرفت

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true