×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۳ آبان - ۱۳۹۷  
false
true
سازمان مسئول ارائه خدمات به میدان مرکزی است نه توزیع محصول

ایرانا :سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با توجه به اظهارات اخیر برخی مسیٔولان در مورد تخلف در بازارهای میوه و تره بار از جمله گرانی میوه به دلیل دست به دست شدن آن، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش ایرانا ، اخیرا برخی مسیٔولان در گفت و گو با رسانه ها به دلیل عدم شناخت کافی از ساز و کار حاکم بر بازار میوه و استنباط اشتباه در این خصوص، عملکرد این سازمان را با طرح موضوعاتی همچون دلالی، واسطه گری و گرانفروشی زیر سؤال می برند.

این در حالی است که چنین اظهاراتی، ناشی از شناخت ناکافی و برداشت نادرست از اوضاع و احوال بازار میوه است، در صورتی که به موجب ماده ۵۵ قانون نظام صنفی کشور، مسیٔولیت قانونی این مهم بر عهده اتحادیه مربوطه است و این سازمان مسیٔولیتی در قبال این موضوع ندارد. بر اساس این گزارش، تمامی میادین و بازارهای میوه و تره بار سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، موظف به عرضه میوه بر اساس نرخنامه های مصوب هستند و از سوی این سازمان به طور مستمر بر عملکرد آنان نظارت می شود، ضمن اینکه در میادین و بازارهای این سازمان، محصولات به صورت مستقیم به مصرف کنندگان عرضه می شود و عملا امکان هیچ گونه دلالی و واسطه گری وجود ندارد. این گزارش می افزاید، عموما اظهارات در این مورد معطوف به میدان مرکزی میوه و تره بار است که فعالیت های آن زیر نظر اتحادیه مربوطه صورت می پذیرد و حضور سازمان مدیریت میادین در میدان مذکور، صرفا محدود به حوزه خدمات رسانی است و این سازمان در حوزه توزیع محصول در میدان مرکزی دخالتی ندارد.

روابط عمومی سازمان مدیریت میادین در پایان توضیحات خود با تأکید بر اینکه علاوه بر مدیران میادین و روسای بازارها، ناظرین سازمان مدیریت میادین نیز به صورت مستمر در سطح میادین و بازارهای میوه و تره بار حضور فعال دارند و فعالیت این مراکز از جمله قیمت و کیفیت محصولات ارایٔه شده را کنترل می کنند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، استقبال روزافزون شهروندان از ۱۴۲ میدان و بازار میوه و تره بار شهر تهران، آمار بیش از نیم میلیون مراجعه روزانه به این مراکز را رقم زده است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true