×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۶ آبان - ۱۳۹۷  
false
true
انتقال سازمان نوسازی از معاونت شهرسازی و معماری به حوزه شهردار

به گزارش شبکه خبری ایرانا، فاطمه پهلوانی، شورای اداری شهرداری را بالاترین مرجع قانونی تصیم گیری درباره وضعیت ساختار، تشکیلات و امور اداری و استخدامی این نهاد عنوان کرد و گفت: این شورا بر اساس آیین نامه استخدامی شهرداری تهران مصوب سال ۵۸ ، تشکیل شده است.

به گفته او؛ این آیین نامه به عنوان سند بالادستی، مصوبه هیات وزیران است و قانون تلقی می‌شود. چندین سال است که در شهرداری تهران طبق ماده ۷۴ و ۷۵ این آیین نامه شورای اداری تشکیل می‌شود.

دبیر شورای اداری شهرداری تهران افزود: در این شورا ۵ نفر از مدیران شهرداری تهران عضو هستند که یک نفر از معاونان، رئیس شوراست و چهار نفر هم از مدیران شهرداری به انتخاب شهردار در این شورا که هفت بند شرح وظایف دارد، حضور دارند.  

پهلوانی، تصمیم گیری درباره ساختار و تشکیلات شهرداری تهران تا سطح پست ها، تصمیم گیری درباره آیین نامه‌های استخدامی، عملکرد نیروها، شکایت‌های اداری پرسنل را از مواردی عنوان کرد که در شورای اداری بررسی می شود.

او با بیان این نکته که دوره شورا تغییر نکرده است و فقط به دلیل تغییر شهرداران تغییراتی رخ داده است، گفت: بر اساس تبصره ماده ۱۱۲ آیین نامه اداری استخدامی کشوری ساختار تشکیلات کلیه دستگاه های اجرایی باید به تایید سازمان استخدامی کشور برسد. برای اینکه این روند تسهیل شود رسم بر این است که رئیس سازمان اداری استخدامی کشور به بالاترین سطح دستگاه اجرایی تفویض اختیار می کند.

پهلوانی ادامه داد: با تفویض این اختیار، شهردار تهران می تواند اعضای شورای اداری را انتخاب کند. زمانی که آقای نجفی شهردار تهران بود، درخواست تفویض اختیار را به سازمان اداری استخدامی کشور ارایه کردیم، اما با استعفای شهردار، آن تفویض اختیار هم بلاموضوع می شود و شورای اداری هم از رسمیت می افتد. بنابراین در دوره آقای افشانی دوباره این کار را انجام دادیم.

در نخستین جلسه شورای اداری شهرداری تهران چه گذشت؟

نخستین جلسه شورای اداری شهرداری تهران در سال ۱۳۹۷ حجت‌الله میرزایی معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا، ابراهیم شیخ معاون توسعه منابع انسانی، فاطمه پهلوانی مدیرکل تشکیلات و بهبود روش‌ها،‌ سیدعلی اسماعیلی‌فرد مشاور و مدیرکل دفتر شهردار، محمد صادقی مدیرکل منابع انسانی و علیرضا شاه‌پری رئیس امور ساختارهای سازمانی سازمان اداری و استخدامی کشور به عنوان اعضای اصلی و زریر نگین‌تاجی سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری، شاهرخ رضایی‌فر مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و صدرالدین علیپور رئیس مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به عنوان مهمان حضور داشتند.

ایجاد معاونت توانمندسازی بانوان در ساختار سازمانی اداره‌کل امور بانوان ذیل معاونت اجتماعی و امور فرهنگی، تغییر عنوان اداره‌کل آموزش و مشارکت‌های اجتماعی به اداره‌کل آموزش‌های شهروندی، ارتقای پست‌های کارمندی در بانک پست اداره‌کل تشکیلات و بهبود روش‌ها بنا به ضرورت بازنگری ساختار سازمانی واحدهای تخصصی شهرداری تهران و لزوم اختصاص پست مناسب به واحدهای تابعه و فقدان کارایی پست‌های با مراتب پایین بانک پست شهرداری تهران، ارتقای پست‌های کارمندی در تصدی شاغلین با مدرک تحصیلی لیسانس به بالا، انتقال سازمان نوسازی از معاونت شهرسازی و معماری به حوزه شهردار و ایجاد مدیریت برنامه‌ریزی و توسعه شهری ذیل معاونت مالی و اقتصاد شهری از جمله مواردی بود که به تایید اعضا رسیده و مصوب شد.

ضمنأ بازنگری ساختار مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار و امتداد سازمانی آن در مناطق‌۲۲‌گانه جهت بررسی بیشتر به جلسه آتی شورای اداری شهرداری تهران موکول شد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true