×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۷  
false
true
«ام عماد» نمادی از نمادهای مقاومت، ایستادگی، صبر و جهاد بود

به گزارش شبکه خبری ایرانا، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم ترحیم مادر شهیدان مغنیه آغاز شد.

سید حسن نصرالله در ابتدای این سخنرانی گفت: به خانواده های آل سلامه و آل مغنیه به دلیل درگذشت «ام عماد» تسلیت عرض می کنم.

دبیرکل حزب الله لبنان در وصف ویژگی های مادر شهیدان مغنیه تصریح کرد: ام عماد از بدو تولد از موهبت ایمان و هدایت برخوردار بود. این مادر بزرگوار به شدت در قبال خانواده خود و همچنین قضایای امت اسلامی احساس مسئولیت می کرد.

سید حسن نصرالله در ادامه یادآور شد: مادر شهیدان مغنیه در مسیر مقاومت و کار سازمانی و منظمِ مرتبط با این راستا، نقش اساسی و محوری داشت. وی ارتبطات گسترده ای با علمای بزرگی همچون سید فصل الله و شیخ شمس الدین داشت. وی از همان ابتدا در کارهای فرهنگی و خدمت رسانی پیشگام بود. خانه مادر شهیدان مغنیه از همان ابتدا مکانی برای انجام فعالیت های مقاومتی بود و این خانه زمانی که حاج عماد بزرگ شد، به خانه ای از خانه های مقاومت تبدیل شد.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین تصریح کرد: آنچه که از ام عماد همیشه در تاریخ باقی خواهد ماند، ویژگی بزرگ او یعنی پرورش انسان های مؤمن، مجاهد و مقاوم است. هر سه فرزند این مادر بزرگوار به شهادت رسیدند و علاوه بر این، نوه وی یعنی جهاد مغنیه نیز به مقام رفیع شهادت نائل شد. او نمونه بارز یک زن مؤمن، مسلمان و صبور بوده و همواره تسلیم مشیت الهی بود.

سید حسن نصرالله در ادامه توصیفات خود از ویژگی های بارز مادر شهیدان مغنیه تأکید کرد: مادر شهیدان مغنیه کسی بود که یک فرمانده و رهبر استثنایی به نام حاج عماد مغنیه را به امت اسلامی تقدیم کرد. او همواره ابعاد ایمانی، جهادی و مسئولیت پذیری شخصیت حاج عماد را زیر نظر داشت و در تمامی تصمیمات سرنوشت سازی که حاج عماد می گرفت، با او همراه بود. ام عماد حتی پس از شهادت حاج عماد، با اینکه سن و سال بالایی هم داشت، از پای ننشست و با قدرت به مسیرش ادامه داد.

وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: ام عماد در چند سال آخر زندگی خود حضور چشمگیری در خانه های شهدا در لبنان داشت. او در طول زندگانی خود، همراه با ما در خط مقدم مبارزه در جریان جنگ های روانی و رسانه ای می ایستاد. او همچنین حضور چشمگیری در نبرد استوارسازی اراده ها داشت تا بدین ترتیب، عزم و اراده مردان مقاومت، سست نشود. او همواره در عمق و قلب رویدادها حضور داشت و اراده ها را قوت می بخشید.

سید حسن نصرالله همچنین تصریح کرد: اما عماد نمادی از نمادهای مقاومت، ایستادگی، جهاد و پیروزی بوده، هست و خواهند بود. این نماد بزرگ مقاومت همیشه جاویدان خواهد ماند.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین خطاب به خانواده های شهدای حاضر در مراسم ترحیم ام الشهداء تأکید کرد: واقعیت آن است که گزینه های ما بزرگ و سخت هستند؛ چراکه آنها به بقای وطن و ملت و سرزمین مربوط می شوند. این گزینه ها و تصمیماتِ سرنوشت ساز، هزینه های سنگینی دارند؛ خون هایی که از بهترین جوانان ما ریخته می شود، ازجمله همین هزینه های سنگین ست. آگاهی بخشی به مردم درخصوص ابعاد مهم این گزینه ها و تصمیمات و میزان سرنوشت ساز بودن آنها، نیازمند یک حرکت مجاهدگونه، عظیم و بزرگ است.

در حال تکمیل …

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true