×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۷ آبان - ۱۳۹۷  
false
true
واکنش ماکرون به قدرت گرفتن احزاب راست افراطی در اروپا

به گزارش شبکه خبری ایرانا، پیش گرفتن حزب راست افراطی «جبهه ملی» فرانسه از حزب حاکم این کشور بازتاب های زیادی را داشته بطوریکه «امانوئل ماکرون» نیز مجبور به نشان دادن واکنش در این رابطه شده است.

یورو نیزو در این رابطه در خبری اعلام کرد: رئیس جمهوری فرانسه در مصاحبه ای نسبت به قدرت گرفتن احزاب راست افراطی در اروپا هشدار داد و آن را با زمان به قدرت رسیدن هیتلر مقایسه کرد.

ماکرون که در مصاحبه‌ای با یک روزنامه محلی درباره احزاب راست‌گرا صحبت می‌کرد، در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره اغراق در این موضوع گفت: البته که اکنون دوران متفاوتی است اما دقت کنید. چه حزبی انتخابات اروپا در فرانسه را برد؟ جبهه ملی. چه حزبی در انتخابات منطقه‌ای شمال فرانسه برد؟ جبهه ملی. چه کسی در رقابت انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم رسید؟ نامزد جبهه ملی.

«جبهه ملی فرانسه» به رهبری مارین لوپن یک حزب راست گرای افراطی است که سیاست های ضد مهاجرتی و ملی‌گرایانه دارد.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه هشدار داد اگر تصور شود که احزاب راست گرای افراطی و ملی‌ گرای امروز در مقایسه با احزاب راست‌گرای گذشته تهدید محسوب نمی شوند، احتمال غفلت از آنها وجود دارد.

ماکرون گفت: من پیشنهاد می‌کنم روزنامه‌های آن دوران را بخوانید. افراد تحصیل کرده و متفکر آن دوران معتقد بودند که می‌توانند با ملی‌گرایان کنار بیایند. حتی ثروتمندترین و تحصیل کرده ترین افراد آن دوران، هیچکدام جلوی به قدرت رسیدن هیتلر و یا موسولینی را نگرفتند.

رییس جمهوری فرانسه با اشاره به احیای جریان های اقتدارگرایانه در دنیا، گفت: ما باید در برابر ملی‌گرایان و افراط‌گرایان بایستیم و به ریشه‌های نابرابری و مشکلات بپردازیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true