×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۰ فروردین - ۱۳۹۸  
false
true
اقتصاد کشور اگرمقاوم شوددیگر دشمنان به دنبال تحریم ما نخواهند بود

به گزارش خبرنگار مهر، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در یادواره ۱۵۰۰ شهید فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، گفت: آنچه باعث سرافرازی یک امت و زندگی عزت مندانه می شود، روحیه استقامت است.

وی ادامه داد: روحیه استقامت در جنگ موجب شد امروز دشمنان جرات جنگ با ایران را نداشته باشند. اگر اقتصاد کشور هم مقاوم شود دیگر دشمنان به دنبال تحریم ما نخواهند بود. در این دوره باید اقتصاد کشور بازسازی شود سخت است اما ارزشش را دارد.

لاریجانی ادامه داد: فرزندان، همسران و پدران شما برای امنیت این کشور فداکاری کردند، ثمره خون آنان باعث شد انقلاب اسلامی سر پا بماند و ملت ایران با سربلندی زندگی کند.

وی نیروی انتظامی را برای کشور بسیار مهم خواند و گفت: فعالیت های نیروی انتظامی گسترده و متنوع است. از ایجاد نظم در شهرها تا مبارزه با اشرار، صیانت از مرزها و مبارزه با قاچاق.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در مراسم باشکوه اربعین، نیروی انتظامی خدمات ارزشمندی داشت. این مقدار جمعیت با امنیت از مرزها عبور کردند که ایجاد این نظم و امنیت بسیار مهم بود. حرکت وسیعی توسط نیروی انتظامی برای آسایش زائران انجام شد.

خدمات نیروی انتظامی در ایام اربعین ارزشمند بود

عضو شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: اینکه امروز ملت ایران با امنیت در شهرها و روستاها زندگی می کنند، مدیون زحمات عزیزمان ما در نیروی انتظامی است. خانواده شهدا کسانی هستند که با همه هستی شان برای آسایش مردم تلاش کردند.

لاریجانی گفت: روحیه استقامت در زندگی ائمه و پیامبر اسلام(ص) دیده می‌شود که همین امر موجب رشد اسلام شد. این استقامت باعث شد حرکت اسلامی توفیق پیدا کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: در آن زمان پیامبر و یارانش محاصره اقتصادی در شعب را تحمل کردند و توانستند در فاصله کوتاهی، اسلام را به سمت ایران، مصر و اروپا گسترش دهند که این وسعت نتیجه استقامت آنها و زندگی مقاوم است.

وی تصریح کرد: آنچه باعث سرفرازی یک امت و زندگی عزتمندانه می‌شود روحیه استقامت است. باید دید روحیه اولیاء ما چگونه بوده است؟ چه کرده اند که اسلام بعد از ۱۵۰۰ سال هنوز رو به رشد است.

لاریجانی افزود: یکی از نگرانی های پیامبر(ص) این بود که دین در جامعه خفیف شود چون در این صورت جز پوسته ای از دین باقی نمی ماند و حقیقت دین از بین می رفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر در اعتقادات دینی خللی بوجود آید دین خفیف می‌شود و انحراف در اعتقادات ایجاد می‌شود. وقتی در یک کشور فقط شعائر دین حفظ شود ولی باطن نداشته باشد دین خفیف شده است.

وی با تاکید بر اینکه روحیه مجاهدانه در تفکر اسلام رکن است، ادامه داد: امام علی(ع) فرمودند جامعه ای که روحیه مجاهدانه نداشته باشد جامعه ذلت می پوشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دنیای امروز بسیاری از کشورها پول دارند، نفت وگاز دارند اما ذلیل هستند. آمریکا و اسرائیل به آنها دستور می دهند. باید دید چرا به این روز افتاده اند؟ چون اهل مجاهدت نیستند. ظاهر اسلام را گرفته اند و باطن آن را رها کرده اند. حقیقت تفکر دین را ندارند.

امام جریان مجاهدت را در کشور زنده کرد

عضو شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه امام جریان مجاهدت را در کشور زنده کرد، گفت: شهدای نیروی انتظامی فرزندان امام هستند. روحیه ملت ایران عزتمندانه است. دشمنان همه جور فشار به ملت ایران آوردند اما ملت روی پای خود ایستادند.

لاریجانی افزود: درست است علیه ملت ایران حرف می زنند اما در دلشان برای ملت ایران احترام قائلند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: خیلی از کشورهای منطقه امکانات بیشتری از ما دارند و می توانند روی پای خود بایستند و ملت خود را به سلاح علم و دانش مسلح کنند اما به جای این کار به آمریکا پایگاه می دهند و خیلی ذلیلانه رفتار می کنند.

انتقاد لاریجانی از رفتار ذلیلانه برخی کشورهای منطقه

وی گفت: رئیس جمهور آمریکا راجع به کشورهایی که از آنها اخاذی کرده با ادبیات سخیف صحبت می کند. آنها هیچ احساسی ندارند و ناراحت نمی شوند اما ما احساس حقارت می کنیم که چرا باید با مسلمانان این گونه صحبت کنند.

لاریجانی با بیان اینکه فرزندان امام آموخته اند که اگر عزت می خواهند باید بدانند استقامت است که عزت آفرین است، گفت: ائمه ما در حکومت اهل خیانت نبودند و این کار را برخلاف انسانیت و جوانمردی می دانستند اما امروز ما در جنگل سیاست بین الملل زندگی می کنیم.

عضو شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه قانون زورگویی در دنیا حاکم شده است، افزود: در ماجرای برجام برخی کشورها جمع شدند و مذاکره کردند. قراردادی بستیم. این قرارداد در سازمان ملل و شورای امنیت تثبیت شد اما یک رئیس جمهور گفت این معاهده را قبول ندارم.

لاریجانی تاکید کرد: اگر ایران در بعد نظامی برای دفاع از ملت ایستادگی می کند به خاطر این است که با سلسله سیاست مدارانی در دنیا مواجه است که اگر احساس کنند با کشور ضعیفی مواجه هستند تحقیرش می کنند اما اگر موشک و سلاح داشته باشیم جرأت نمی کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اهل بیت(ع) برای اهدافشان از وسیله حق استفاده می کردند اما امروز در صحنه بین الملل از هر وسیله ای برای دستیابی به اهداف استفاده می‌شود.

ادامه دارد…

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true