×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ شهریور - ۱۳۹۸  
false
true
حذف مالیات بر ارزش افزوده بیمه ها در لایحه بودجه ۹۸

ایرانا :رئیس کل بیمه مرکزی از حذف مالیات بر ارزش افزوده بیمه ها از بخش درآمدی لایحه بودجه سال آینده خبرداد و با اشاره به تغییرات زیاد مدیریتی در شرکت‌های بیمه‌ای گفت این امر سبب بی ثباتی در شرکت‌ها می‌شود که پیشنهاد شده تا تغییرات با هماهنگی بیمه مرکزی انجام شود.

 

به گزارش ایرانا ، دکتر غلامرضا سلیمانی در نشست خبری حاشیه بیست و پنجمین همایش روز ملی بیمه تصریح کرد: در بیمه مرکزی در ارتباط با جوانگرایی در صنعت بیمه تلاش می‌شود که بیشتر جوانان به کار گرفته شوند و به همین دلیل کمیته‌هایی با عنوان هسته‌های اندیشمندان و اتاق فکر تعریف شده است.

وی یکی از معضلات شرکت‌های بیمه‌ای را تغییرات زیاد مدیریتی اعلام کرد و گفت: این امر سبب بی ثباتی در شرکت‌ها می‌شود از این رو پیشنهاد شده تا تغییرات با هماهنگی بیمه مرکزی صورت گیرد.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: سهامداران، مجموعه مدیریتی شرکت‌ها را تعیین می‌کنند، ولی در حال تهیه بانک اطلاعاتی از مدیران صنعت بیمه هستیم که برای انتخاب مدیران، فقط سهامداران تصمیم گیری نکنند.

وی در خصوص معافیت بیمه از مالیات بر ارزش افزوده نیز گفت: دولت موافق حذف این بخش است و امیدواریم در بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸، این مساله در مجلس شورای اسلامی نیز تایید شود.

رئیس کل بیمه مرکزی خاطر نشان کرد: مالیات بر ارزش افزوده در شاخه بیمه، از ردیف درآمد‌های دولت در لایحه بودجه ۹۸ حذف شده است.
سلیمانی با اشاره به تحریم‌ها نیز گفت: شرکت‌های بیمه جهان از همان مرحله نخست اعمال تحریم‌های آمریکا، همکاری خود با ایران را قطع کردند، اما از همان ابتدا شرکت‌های بیمه‌ای دیگر به میدان آمدند.

وی افزود: در این بین شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای جهان که سهامداران آمریکایی دارند یا در بازار آمریکا فعال هستند، ایران را ترک کردند، اما اکنون ۱۳ شرکت با ایران همکاری دارد که ارتباطی با آمریکا ندارند.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اثر تورم بر صنعت بیمه و سرمایه گذاری‌ها در این بخش بیان کرد: از جمله موارد مورد توجه در اصلاح آیین نامه سرمایه گذاری صنعت بیمه، این است که سرمایه گذاری‌ها باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر حفظ ارزش دارایی ها، شرکت‌های بیمه‌ای را درگیر بنگاه داری نکند.
سلیمانی درخصوص تعیین تکلیف مدیریت شرکت‌های بیمه‌ای گفت: بر اساس قانون، سهامداران در یک دوره ۲ ماهه باید مدیرعامل را به بیمه مرکزی معرفی و بیمه مرکزی صلاحیت وی را مورد بررسی قرار دهد.

سلیمانی یکی از اقدام‌های مناسب در صنعت بیمه را کنار گذاشتن نظام تعرفه‌ای اعلام کرد و افزود: بازگشت به نظام تعرفه‌ای فقط به سود شرکت‌های بیمه است و موجب می‌شود بیمه گذاران زیان ببینند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true