×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۰ آذر - ۱۳۹۷  
false
true
هفته دوم کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۶۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در هفت دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۸۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که امین محمدی با اسب رد ری زودتر از خط پایان گذشت و یوسف دهش با اسب آتش سعیدی و امیر مختومی با اسب یاغمور حبیب ایشان به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های تروبرد دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که آق اویلی بشگرد با اسب لاکسیدا عنوان اول را به دست آورد و نادر صالح پور با اسب ایپ من و پیمان قلرعطا با اسب ترنادو به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب هامون موفق به کسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب آسنا خانم و ستار مهرانی با اسب په په به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه ساله با امتیاز هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار متر شکل گرفت که رامین قهرمانی با اسب گل یوکابد زودتر از خط پایان عبور کرد و ستار مهرانی با اسب طاها نور و نادر صالح پور با اسب ایلیا به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبرد سه ساله با امتیاز هندیکپ کلاس پنج به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که امین محمدی با اسب بست مموری نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و پیمان قلرعطا با اسب مستر جی و آق اویلی بشگرد با اسب آلگرو نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های تروبرد سه ساله با امتیاز هندیکپ کلاس چهار به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که مهرداد خوجملی با اسب تاتیا موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب تایم هج و متین مهرانی با اسب الو کوئنس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله با امتیاز هندیکپ کلاس سه به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالرحیم آرمیده با اسب سیلور بولت عنوان نخست را کسب کرد و رامین قهرمانی با اسب مستر دن و محمد خوجملی با اسب گلدن بل به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

امین محمدی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، امین محمدی با کسب دوم مقام نخست، بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، رامین قهرمانی یک مقام نخست و دو مقام دوم کسب کرد، آق اویلی بشگرد صاحب یک مقام نخست و یک مقام سوم شد و عبدالحلیم قبادی، مهرداد خوجملی و عبدالرحیم آرمیده هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، جمعه ۱۶ آذر در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true