×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۳۹۸  
false
true
تحریم بهترین فرصت برای رونق اقتصادی است

ایرانا :محمد رئوف قادری مدیرعامل شهر آفتاب گفت: اعتقاد دارم تحریم‌های اقتصادی بهترین فرصت را برای توسعه صادراتی کشور ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرانا ،دومین نشست خبری سومین نمایشگاه ایران اکسپو با حضور دکتر امامی امین ، حسن پور نماینده مجلس ، قادری ریس نمایشگاه شهر آفتاب و کبیری ریس ستاد برگزاری نمایشگاه برگزار شد.

قادری در نشست خبری ایران اکسپو ۲۰۱۸ گفت: تفاوت قیمت های ریالی و ارزی و نیاز بازارهای هدف به کالاهای ایرانی و شیوه ها صادارتی می طلبد تا ما از این فرصت استفاده کنیم و صادارت را رونق دهیم.

وی ادامه داد: صادارت کشور ما از بعد از تحریم۲۵ افزایش پیدا کرده است در واقع تحریم ها برای کشور بد نبوده و می تواند به رونق اقتصادی کمک کند.

وی هدف از برگزاری نمایشگاه را معرفی توانمندی ها به جهان و توسعه ابزارهای صادراتی دانست.

***برای رشد و پویایی کشور باید کارها را به این بخش واگذار کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بسیار خرسندیم که در شرایط فعلی بخش خصوصی با توان بیشتری در حال رشد و ترقی است ؛نگاه به این بخش باید یکی از مهمترین اولویت ها در دولت و مجلس باشد ضمن آنکه دولت باید از تصدی‌گری خود دست بردارد تا با نیروی محرکه خصوصی بتوانیم این بخش صادرات را بیش از پیش تقویت کنیم.

شهباز حسن پور در ادامه نشست خبری نمایشگاه توانمندی های صادراتی جهوری اسلامی ایران با بیان اینکه اکثر نمایشگاههایی که در بیشتر مواقع در مرکز تهران برگزار می‌شود با هزاران مشکل روبروست و این خود یکی از رانت هایی است که در اختیار دولت است که امیدواریم دولت با تدبیر صحیح بتواند نیروی اهرم پیشرفت اقتصاد نمایشگاهی را تقویت کرده و در صدد اجرای قانون حمایت است تولیدکنندگان داخلی و صادرکنندگان محصولات ایرانی باشد.

وی با بیان اینکه در چندین سال گذشته دولت ها نتوانستند در بحث اقتصادی موفق باشند گفت: دلیل اصلی این موضوع این است که متاسفانه کار در این مرحله به متخصص خود واگذار نشده و بیشتر دولت به جای ارگان های بخش خصوصی وارد عمل شده و این موجب کاهش روند روبه رشد در این مرحله از اقتصاد کشور شده است.

رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برای رشد و پویایی کشور باید نگاه به بخش خصوصی را تقویت و کارها را به این بخش واگذار کرد.

حسن پور با تاکید بر این که ۶۵ درصد از نقدینگی کشور در تهران و ۳۵ درصد مابقی آن در سایر استان ها است اظهار کرد:ما نیازمند این هستیم تا فعالیت‌های موجود با این حجم از نقدینگی پررنگ‌تر و عملیاتی تر شود ضمن آنکه برنامه جامعی در راستای تقویت بخش خصوصی باید اعمال شود و بیشتر این فعالیت‌ها را به این بخش واگذار کنیم تا شاهد پویایی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصادی و الزام به حمایت از محصولات داخلی و تقویت بخش صادرات غیر نفتی برگزاری چنین نمایشگاهی نقطه قوت اقتصاد کشور خواهد بود بنابراین خوشحالی ما از این جهت است که این رویداد توسط بخش خصوصی در حال اجراست و بخش خصوصی توانسته جایگاه خود را با این ابعاد پیدا کند.

وی در ادامه اظهار کرد: ما در تلاشیم تا در جهت بیات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالاهای داخلی شرایطی را برای معرفی برند های ایرانی ترتیب دهیم و آنها را به دنیا معرفی کنیم .

حسن پور در ادامه تاکید کرد:کیفیت بسیاری از کالاهای ایرانی از محصولات مشابه خارجی بالاتر است اما متاسفانه بسترهای معرفی آن حتی در داخل کشور فراهم نشده و امید آن داریم تا بتوانیم این عرصه را برای حضور و معرفی این محصولات فراهم کنیم.

وی در انتقاد به عدم توجه دولت به جوایز صادراتی که مصوب مجلس شورای اسلامی است گفت :دولتی که مدعی و مجری اجرای قانون است باید درصدد تمکین آن گام بردارد اما متاسفانه با توجه به اولویت هایی که ما در بخش صادرات داریم دولت حتی ریال از این جوایز را به صادرکنندگان ما ارائه نکرده است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه حضور کشورهای مختلف جهان در این نمایشگاه می تواند سیاست‌های اعمالی تحریم امریکا را علیه ایران خنثی کند بیان داشت: برگزاری این نمایشگاه در راستای اقتصاد مقاومتی شکل گرفته که امیدواریم با سیاست گذاری هایی که در راستای معرفی توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران تبیین شده شاهد رونق در بخش صادرات به خصوص صادرات غیر نفتی کشور باشیم.

***نگاه به بخش خصوصی باید یکی از مهمترین اولویت‌ها در دولت و مجلس باشد

معاون اقتصادی استانداری تهران گفت: استان تهران بیش از ۱۷ هزار کارخانه، ۷۲ هزار واحد تولیدی و ۴۰۰ هزار واحد صنفی فعال دارد که نشان از ظرفیتهای گسترده اقتصادی دارد.

دکتر محمد امامی امین در نشست ایران اکسپو۲۰۱۸ضمن تاکید بر ضرورت تلاش برای افزایش سهم ایران از بازار تجارت جهانی گفت: به دلیل عدم حضور و حمایت اتاق ایران و اتاق اصناف وظیفه برگزاری نمایشگاه به ما سپرده شده است و ضرورت دارد تا همگان در جهت برگزاری ایران اکسپو و معرفی توانمندیهای صادراتی تلاش کنند.

وی تاکید کرد: در وضع فعلی بخش خصوصی با توان بیشتری در حال رشد و ترقی است، نگاه به این بخش باید یکی از مهمترین اولویت‌ها در دولت و مجلس باشد، ضمن آنکه دولت باید از تصدی‌گری خود دست بردارد تا با نیروی محرکه خصوصی بتوانیم صادرات را بیش از پیش تقویت کنیم.

***بی اثر کردن تحریم ها علیه ایران با دیپلماسی اقتصادی به نمایش گذاشته می شود

در ادامه رییس ستاد برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران گفت: در صنعت نمایشگاهی برگزاری نمایشگاه هاب توسعه است در حقیقت نمایشگاه مادر صنعت است و به واسطه نمایشگاه حوزه هایی مثل گردشگری ،حمل و نقل ، صنایع و …شکل می گیرد بر همین اساس سومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی را برپا برنامه ریزی کرده ایم.

مجید تکبیری در ادامه این نشست هدف از برگزاری این نمایشگاه را تقویت بنیه صادارتی شرکت های کوچک و متوسط و ایجاد بازارهای جدید صادارتی عنوان کرد.

رییس ستاد برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: بی اثر کردن تحریم ها علیه ایران با دیپلماسی اقتصادی و پرچم داری بخش خصوصی قرار است در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شود.

تکبیری گفت: در سومین دوره از این نمایشگاه در ۱۲ گروه کالایی ۵۷ هیئت تجاری و ۶۰۰ تاجر و بازرگان اعلام آمادگی کرده اند ،از این تعداد ۲هیئت از ۲۰ کشور هئیت های عالی مرتبه هستند همچنین ۱۳ رئیس اتاق کشوری و حدود ۴ مقام سیاسی و اقتصادی در این نمایشگاه حضور دارند.

وی ادامه داد: حضور این تعداد هئیت ها و تجار در شرایط تحریم بسیار خوب بود و اسقبال و رشد نسبت به سال گذشته چشمگیر بوده است و پیش بینی ما بر این است که با برگزاری این نمایشگاه حرکت تجاری خوبی را داشته باشیم .

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true