×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ شهریور - ۱۳۹۸  
false
true
حل مشکلات ریسک با رویکرد درون گرا

ایرانا : شناخت تمام مولفه‌ها و معیارهای دقیق در بازار بیمه ضروری است تا بتوان ریسک ‌های این حوزه را مدیریت کرد.

به گزارش خبرنگار ایرانا ،دکتر مجید مشعلچی فیروزآبادی مدیر عامل بیمه کوثر در این همایش گفت:ریسک‌های مرتبط با استارت آپ ها، نیروی انسانی و مواردی از این دست پیش روی صنعت بیمه است که قطعا حل مشکلات ریسک علیرغم عوامل بیرونی ایجاد ریسک، درون گرا است.

وی افزود: برخی شرکت ها ریسک های بزرگی برداشتند و سهم نگهداری آنها یک درصد است . برخی شرکت ها قراردادهایی را منعقد می کنند که توانایی ایفای تعهدات را ندارند. شرکت ها باید سرمایه ها را با توجه به تورم و خسارت ها افزایش دهند و ریسک خود را مدیریت کنند.

این مقام مسئول در صنعت بیمه گفت: شناخت تمام مولفه‌ها و معیارهای دقیق در بازار بیمه ضروری است تا بتوان راجع به آنها تدبیر کرد؛ برخی از این فعل و انفعالات مثل سود سپرده، تحریم، نقدینگی سرگردان و ارز ناشی از فعل و انفعالات حکمرانی است اما مولفه هایی مثل رشد سریع فین تک‌ها و استارت آپ‌ها باید در بازار صنعت بیمه مورد توجه قرار گیرد.

مشعلچی با بیان اینکه علیرغم وجود دیتابیس‌های غنی در صنعت بیمه، هنوز دچار ضعف تعامل این دیتابیس‌ها هستیم و برای تصمیم‌سازی و تبدیل دیتا به دانش دچار مشکل هستیم گفت: ضمن اینکه مولفه‌های مشتری مداری هنوز در صنعت بیمه لیست نشده و به آن پرداخته نشده است.

وی اظهارکرد: اگر بخواهیم به بحث بازار بیمه بپردازیم باید مولفه‌ها را کنار هم چیده و سیمای درستی از بازار را ترسیم کرده و بعد برای آن تدبیر کنیم، این در حالی است که در صنعت بیمه به عنصر پرداخته نشده و نتوانسته نوآوری ایجاد کند.

مشعلچی تاکید کرد:در سال ٩٧ به هدف گذاری رشد بیمه های عمر دست نیافتیم و شرکت های بیمه تا پایان سال باید اهتمام بیشتری در این زمینه داشته باشند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true