×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۴ شهریور - ۱۳۹۸  
false
true
جزییات عرضه اولیه ۵ درصدی سهام بیمه معلم در فرابورس

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، محمد ابراهیم تحسیری مدیرعامل شرکت بیمه معلم در نشست خبری با خبرنگاران اعلام کرد: عرضه اولیه سهام این شرکت بیمه‌ای با سرمایه ۱۵۰میلیارد تومانی، در حالی در آخرین شنبه سال ۹۷در بازار دوم معاملات فرابورس انجام می‌شود که در این عرضه اولیه برای هر شخص حقیقی و حقوقی ۷۵۰سهم، در محدوده قیمتی ۲۶۰تا ۲۷۰تومانی هر سهم تعیین شده است.

سطح توانگری

مدیرعامل شرکت بیمه معلم در پاسخ به سوال خبرنگار ایبِنا درباره سطح توانگری این شرکت گفت: سطح توانگری بیمه معلم بر اساس گزارش‌های مالی و عملکردی نیمه اول سال جاری در سطح دو است که با جهش پرتفوی بزودی یک خواهد شد.

پرونده‌های مفتوح

تحسیری در پاسخ به سوال دوم ایبِنا درباره وضعیت پرونده‌های مفتوح خسارت اظهار داشت: تا به امروز زیر ۵درصد پرونده‌های خسارت تسویه نشده است.

متعهد خرید

وی افزود: متعهد خرید در این عرضه اولیه شرکت سرمایه‌گذاری سامان فرهنگیان(سهام خاص) با سقف تعهد خرید ۵۰درصد سهام قابل عرضه در عرضه اولیه و مدیر عرضه نیز شرکت کارگزاری امین آوند اعلام شده است.

برنامه افزایش سرمایه

همچنین در امید نامه شرکت بیمه معلم از برنامه افزایش سرمایه ۲۳۳.۳درصدی طی مدت ۴سال خبر داده که با اتکا به مصوبه هیات وزیران مبنی بر الزام افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه طی چهار سال صورت می‌گیرد.

تحسیری اظهار داشت: بیمه معلم در خرداد ماه سال ۹۶از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران در مرحله نخست سرمایه خود را از یکصد میلیارد تومان به ۱۵۰میلیارد تومان افزایش داده و بنا دارد در سال آینده نیز سرمایه خود را از همین محل تا ۵۰درصد افزایش دهد. وی اشاره کرد: در سال ۹۹نیز این سرمایه دوباره با افزایش ۳۳.۳درصدی روبرو خواهد شد تا به این ترتیب سرمایه شرکت بیمه معلم به ۳۰۰میلیارد تومان افزایش یابد.

سهم حق بیمه تولیدی

وی در ادامه گفت: سهم بیمه معلم از بازار حق بیمه تولیدی شرکت‌های بیمه در سال قبل با ۱۲میلیارد و ۱۶۹میلیون و ۷۰۰هزارتومان ارزش حق بیمه صادره برابر با ۳.۵درصد بوده که از رشد ۲۹.۴درصدی نسبت به سال قبل از آن حکایت دارد.

تحسیری افزود: بیشترین سهم حق بیمه‌های تولیدی شرکت‌های بیمه شامل «بیمه ایران با سهم ۳۳.۳درصدی و پس از آن به بیمه‌های آسیا با سهم ۱۰.۱درصدی،بیمه دانا با۷.۱درصد، بیمه دی با ۶.۸درصد،بیمه البرز با ۶.۲درصد ، بیمه پارسیان با ۵.۸درصد و بیمه پاسارگاد با ۴.۷درصد» تعلق دارد.

ضریب خسارت شرکت‌ها

مدیرعامل شرکت بیمه معلم در این نشست خبری اعلام کرد: ضریب خسارت شرکت‌ها و رشته‌های بیمه در سال ۹۶معادل ۸۳.۵درصد بوده که ضریب خسارت شرکت بیمه معلم با۷۸.۲درصد، پایین تر از سطح بازار بیمه قرار دارد.

وی افزود: تا پایان نیمه دوم امسال بیمه معلم از ۳۸شعبه، ۱۸باجه فروش، ۱۸۶۶نماینده و ۳۵۴کارگزار برخوردار بوده و ۴۶.۵درصد از مجموع ۷۹۰میلیارد و ۶۰۴میلیون تومان از بیمه‌های صادر شده برای این شرکت متعلق به بیمه نامه شخص ثالث اتومبیل و ۲۴.۶درصد نیز متعلق به بیمه نامه‌های عمر است.

خسارت‌های بیمه‌ای

تحسیری گفت: در بخش پرداخت خسارت‌های بیمه ای نیز این شرکت در نیمه اول امسال با احتساب هزینه ۵۲۹میلیون و ۹۰۰هزار تومانی کارشناسی خسارت ، معادل ۱۵۶میلیارد و۲۲۷میلیون و ۸۰۰هزار تومان بوده و در بخش درمان نیز رقم پرداخت خسارت برابر با ۴۹میلیارد و ۶۸میلیون ۵۰۰هزار تومان بوده است.

حق بیمه اتکایی

از سویی دیگر، بیمه معلم در سرفصل حق بیمه اتکایی واگذاری با کاهش ۴۰میلیارد و ۸۹۳میلیون و ۶۰۰هزار تومانی ذخایر این حق بیمه در نیمه نخست سال مالی جاری مواجه شده اما در سرفصل ذخایر خسارت با افزایش ۹۲میلیارد و ۲۱۱میلیون و ۸۰۰هزار تومانی روبرو است.

هزینه خسارت

تحسیری افزود: هزینه خسارت برای این شرکت بیمه ای معادل ۵۷میلیارد و ۵۲۹میلیون و ۸۰۰هزار تومان است و در این دوره ۳۲۹میلیارد و ۸۲۱میلیون تومان خسارت پرداخت کرده است.

عملکرد شش ماهه

مدیرعامل شرکت بیمه معلم در ادامه گفت: طی دوره عملکرد شش ماهه اول سال مالی منتهی به پایان شهریور ماه امسال سود خالص ۶۴میلیارد و ۱۲۴میلیون تومانی را محقق کرده که به ازای هر سهم معادل ۴۲۷ریال عایدی برای سهامداران است.

سیاست تقسیم سود نقدی

گفتنی است؛ سیاست تقسیم سود نقدی از سوی هیات مدیره، در مجامع عادی سالیانه دوره عملکردی ۹۷و ۹۸بیمه معلم نیز به ترتیب ۱۰درصد و ۹۰درصد عنوان شده است. لازم به ذکر است: بیمه معلم اواخر شهریور سال جاری به عنوان صد و دومین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس درج شد.

false
true
true
true

true