×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۸  
false
true
ارسال ۱۶۰ مقاله علمی به سیزدهمین همایش ملی علمی- فرهنگی خلیج فارس

ایرانا :همایش ملی خلیج فارس روز شنبه ۱۴ اردیبهشت با حضور شخصیت‌های سیاسی و علمی در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرانا ، عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در نشست خبری سیزدهمین همایش ملی علمی و فرهنگی خلیج‌فارس که صبح امروز در ساختمان جهاد دانشگاهی برگزار شد، گفت: جهاد دانشگاهی از همان آغاز تأسیس به فعالیت‌های فرهنگی اهمیت داده است و این فعالیت مبتنی بر نیازهای جامعه بوده است. عمده فعالیت‌های جهاد دانشگاهی پژوهش‌محور و مطالعه‌محور است و سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با برگزاری مسابقات مناظره دانشجویان و جشنواره کتاب سال دانشجویی فعالیت‌های فرهنگی خود را پیش می‌برد.

وی افزود: بر همین اساس وجود همایشی با پیشینه پژوهش از طرف جهاد دانشگاهی احساس می‌شد و پیشینه تحقیقاتی موضوع خلیج‌فارس به عنوان محور برگزاری همایش ملی انتخاب شد که توسط سازمان جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی اضافه کرد: خلیج‌فارس چه پیش از اسلام و چه پس از آن منشأ اثر مهمی بوده است و ما نباید به این خلیج به عنوان یک فضای زیست‌محیطی نگاه کنیم.

علیزاده تأکید کرد: از ویژگی‌های ممتاز همایش ملی خلیج‌فارس می‌توان به تشریح و ارائه مقالاتی در خصوص مباحث مطرح شده درباره این خلیج‌فارس و استفاده از عنوان خلیج عربی اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه نباید در حوزه خلیج‌فارس فقط به برگزاری همایش بسنده کرد،‌گفت: باید برای حفاظت از نام خلیج‌فارس اقدامات بیشتری کرد و در دیگر زمینه‌ها و حوزه‌ها نیز نیاز به وجود فعالیت‌هایی است، یکی از پیشنهادات ما این بود که متناسب با موضوع خلیج‌فارس در طول سال فعالیت‌های علمی و فرهنگی تعریف شود که روز خلیج‌فارس زمان بروز و نمود این فعالیت‌ها باشد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در ادامه گفت: مشارکت ورزشکاران ما در برنامه‌های کشورهای حاشیه این خلیج که از عنوان جعلی آن استفاده می‌کنند به نوعی رسمیت بخشیدن آنهاست این در حالی است که ورزشکاران ما مقابل ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهند تا نشان دهند این رژیم را به رسمیت نمی‌شناسند. با توجه به اینکه جام‌جهانی ۲۰۲۲ در قطر برگزار می‌شود و با توجه به اینکه شاید از این فرصت استفاده شود و از نام جعلی این خلیج استفاده شود، لذا باید از ظرفیت‌های حقوقی جهان اسلام استفاده کنیم و مراکز درباره این موضوع یکدست شوند تا این اقدام صورت نگیرد.

در ادامه این نشست رحیم یعقوب‌زاده رئیس مرکز گردشگری علمی ـ فرهنگی دانشجویان ایران گفت: ارائه مقالات و سخنرانی‌ها روز اختتامیه این جشنواره می‌تواند به ما در جمع‌بندی مطالب مربوط به حوزه خلیج‌فارس کمک کند، تا کنون و طی ۱۳ دوره برگزاری این همایش ۴۱۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده و امسال نیز تعداد مقالات به ۱۶۰ رسیده است که از این میان ۲۵ مقاله برگزیده شدند.

وی ادامه داد: سال گذشته ۴۰ میهمان خارجی در مراسم اختتامیه حضور داشتند و امسال نیز در این همایش از ۶ مقاله برتر و ۳ برگزیده تقدیر می‌شود.

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true