×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۸  
false
true
اعلام اسامی صادرکنندگان متخلف ارزی به مراجع قضایی

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، عبدالناصر همتی در یک یادداشت اینستاگرامی اظهار داشت :صادرات غیرنفتی، نقش مهمی در رونق تولید، اشتغال و خصوصا ثبات بازار ارز و تقویت ارزش پول ملی دارد، لازم دیدم، درمورد میزان برگشت ارز ناشی از آن، توضیح بدهم:

وی در ادامه اعلام کرد : سال ۹۷، ارزبرگشتی براساس روش های ابلاغی بانک مرکزی یعنی فروش در سامانه نیما، عرضه در صرافی ها، واردات درمقابل صادرات خود، واگذاری ارز پروانه صادراتی ونیز واگذاری به بانک مرکزی، به رقمی معادل ١٨.٧میلیارد دلار رسید.

همتی افزود : با توجه به برآوردی که ازخالص ارز صادراتی، با لحاظ هزینه های مبادلاتی ناشی از تحریم و متداول بودن تسویه ریالی صادرات در نیمه اول سال قبل، می شود، تاکنون، نزدیک ۶۰ درصد ارز ناشی از صادرات، به چرخه اقتصاد برگشته است.

رییس کل بانک مرکزی در ادامه این یادداشت با تاکید بر این نکته که ارز صادرات فصل زمستان هنوز فرصت کافی برای برگشت دارد، تاکید کرد:  اسامی صادر کنندگانی که تا به حال ارزی را بر نگردانده اند به مرجع قضایی اعلام شده است.

وی با قدردانی از تمامی صادرکنندگانی که به مسوولیت ملی خود در شرایط ویژه اقتصادی کشور عمل کرده اند ادامه داد:  بر اساس هماهنگی های انجام گرفته با اتحادیه های صادراتی، اتاق بازرگانی و اقدامات در دست اجرا، امیدوارم شاهد تحول جدی در برگشت ارز به چرخه اقتصاد باشیم.


false
true
true
true

true