×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ شهریور - ۱۳۹۸  
false
true
سند تمرکززدایی از شهر تهران ارائه می‌شود

به گزارش شبکه خبری ایرانا به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ دومین نشست کارگروه تخصصی شورای ساماندهی و تمرکززدایی مرکز سیاسی- اداری پایتخت به ریاست فرزانه صادق‌مالواجرد، معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی و با حضور نمایندگانی از شورای شهر تهران، وزارت کشور، وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه، سازمان حفاظت از محیط‌زیست، سازمان میراث‌فرهنگی، شهرداری تهران، مجلس‌شورای اسلامی، ستاد کل نیروهای مسلح فرماندهی کل قوا، وزارت اطلاعات در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

غلامرضا کاظمیان مدیرکل دفتر طرح‌ریزی شهری و طرح‌های توسعه و عمران در خصوص این نشست و مواردی که مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت گفت: در جلسه دوم کارگروه تخصصی شورای ساماندهی و تمرکز زدایی مرکز سیاسی- اداری پایتخت، دو طرح تهیه شده (‌طرح ساماندهی شهر تهران و طرح ارزیابی تحقق طرح مجموعه شهری تهران در استان تهران) توسط وزارت راه و شهرسازی مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل طرح‌ریزی و طرح‌های توسعه و عمران با اعلام اینکه در جلسه آینده ارزیابی مجموعه شهری تهران در مسیر استان البرز ارائه و مورد بحث و تبادل‌نظر قرار خواهد گرفت، افزود: تلاش داریم تا بررسی و جمع‌بندی این مطالعات و بررسی‌های تکمیلی تا پایان تابستان انجام شود. بر همین اساس، سند سیاستگذاری و برنامه‌ریزی ساماندهی و تمرکززدایی از شهر تهران، تابستان امسال به شورای ساماندهی ارائه می‌شود.

کاظمیان تصریح کرد: هرگونه تفکر در خصوص سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای تهران، نمی‌تواند جزیره‌ای و تنها به شهر تهران بپردازد بلکه باید کل منطقه شهری یا مجموعه شهری تهران باشد. بدین‌معنا ضرورت دارد تا تصمیم‌گیری یکپارچه برای تهران انجام شود.

وی افزود: در بحث ساماندهی و تمرکززدایی از شهر تهران، تمامی موضوع‌ها از جمله، بحث انتقال مراکز سیاسی- اداری از شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل دفتر طرح‌ریزی و طرح‌های توسعه و عمران همچنین گفت: اغلب مطالعات کارشناسی چندان با انتقال مرکز سیاسی- اداری از شهر تهران موافقت نداشته است. با این وجود، منتظر هستیم تا مطالعات بعدی را بررسی کنیم و در نهایت به جمع‌بندی برسیم و جمع‌بندی را به شورای ساماندهی پایتخت ارائه کنیم.

وی افزود: به نظر می‌رسد درباره موضوع ساماندهی مراکز سیاسی- اداری نیاز به مطالعه جدید نیست و بر اساس مطالعات قبلی که انجام شده است و همچنین، تحلیل محتوایی که انجام می‌شود، در اسرع وقت به سند واحد می‌رسیم تا بررسی و مراحل بعدی به شورای ساماندهی ارائه شود.

گفتنی است: شورای ساماندهی تهران ۱۳ عضو دارد و از مجلس شورای اسلامی دو نفر در این شورا، عضویت دارند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true