×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱ شهریور - ۱۳۹۸  
false
true
رمضی: کاروانی کیفی به رقابت‌های جهانی اعزام خواهیم کرد

ایرانا :رئیس فدراسیون کارگری گفت: ما نسبت به دوره‌های گذشته با تعداد ورزشکار کمتر ولی با کیفیت بیشتری اعزام خواهیم کرد که نتیجه خیلی بهتری از دوره‌های قبل هم خواهیم گرفت.

به گزارش ایرانا ، جواد رمضی رئیس فدراسیون ورزش‌های کارگری در نشست خبری مسابقات جهانی اسپانیا گفت: این فدراسیون حدود ۷ سال قبل در راستای توسعه انگیزه در بین کارگران افتتاح شد. در این فدراسیون ۳۱ هیات ورزشی کارگری داریم و ۲۷ انجمن ورزشی که در دو بخش فعال و در حال توسعه فعالیت می‌کنند. اولین حضور رسمی ایران در ورزش‌های جهانی کارگری در خرداد ماه سال ۹۴ بود که کاروان ۷۰ نفره در قالب ۷ رشته ورزشی در کشور ایتالیا حضور پیدا کرد که ۵۹ ورزشکار در ۸ تیم در این رقابت‌ها مسابقه دادند و نهایتا مقام نهم را کسب کردند.

دومین دوره در سال ۹۶ برگزار شد که دومین کاروان ایران هم به کشور لتونی اعزام شد که ۳۸ کشور و ۵ هزار نفر ورزشکار در آن حضور داشتند. کاروان ایران هم با ۱۰۹ ورزشکار مرد و ۱۷ ورزشکار زن در قالب ۱۷ تیم توانستند ۴۵ مدال کسب کنند و کاروان ایران را باز هم به مقام نهم برسانند. اما مقدمات سومین دوره این رقابت‌ها که رقابت‌های جهانی کارگران است انجام شده و ما سعی کردیم فاکتور انگیزشی را در بین کارگران ایجاد کنیم و با حضور کارگران در این رقابت‌ها می‌خواهیم این امر محقق شود.

وی افزود: سعی کردیم مسابقات کشوری را به گونه‌ای برگزار کنیم که قهرمان ملی ما و ورزشکاران حرفه‌ای در آن حضور نداشته باشند و فقط ورزشکاران کارگر بتوانند از این فرصت استفاده کنند و در این رقابت‌ها حضور داشته باشند و تنها به دنبال پرورش نخبه‌های کارگری هستیم. کاروان ما که قرار است به مسابقات جهانی کارگران در سال ۲۰۱۹ در اسپانیا اعزام شود، کاروانی کاملا کارگری است که در این کاروان کارگر نانوایی و کارگر شهرداری هم حضور دارند. ما از سایر قشر کارگران نیز در این کاروان داریم. کاروان ورزش‌های کارگری با ۱۳۹ نفر در ۹ رشته ورزشی که ۶۸ مرد و ۱۹ زن در غالب ۱۶ تیم که ۱۱ تیم ‌آقایان و ۵ تیم بانوان آن را تشکیل می دهند اعزام خواهند شد.

وی در ادامه اظهار داشت: ویژگی‌های مهم این کاروان این است که برای اولین‌بار است که تیم جودو بانوان به مسابقات جهانی اعزام می‌شود همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های این کاروان اعزام تیم شنا به این رقابت‌ها است. امسال میزان مشارکت تیم‌های بانوان بسیار بیشتر از سال‌های قبل شده است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های کارگری در پاسخ به این سوال که چه رشته‌هایی به این رقابت‌ها اعزام می‌شود اذعان داشت: در بخش بانوان در رشته‌ها دو و میدانی، جودو، تنیس روی میز و پتانگ و در بخش آقایان رشته‌های دوومیدانی، جودو، تنیس روی میز، پتانگ، کاراته، والیبال ساحلی، کشتی ساحلی و کشتی فرنگی و شنا با شعار طلایه‌داران رونق تولید به این رقابت‌ها اعزام خواهند شد.

رمضی در ادامه تاکید کرد: اینجا جا دارد از وزیر محترم کار آقای شریعتمداری و مشاور ایشان جناب آقای دادکان که بسیار به ما کمک کردند تا بتوانیم این کاروان را با کیفیت بسیار خوب به این رقابت‌ها اعزام کنیم تشکر کنیم. ما برای این اعزام حامیان خوبی هم از جمله بانک رفاه، پتروشیمی جم،‌ صندوق بازنشستگی فولاد، گروه پرهام، بانک توسعه تعاون، شهرداری مشهد، صندوق بازنشسته کشوری هم به ما کمک کردند. ورزش کارگری برای پیشرفت نیاز به دیده شدن دارد.

رئیس فدراسیون ورزش‌های کارگری در پاسخ به این سوال که نسبت به دوره گذشته چه تعداد مدال کسب می‌کنید، خاطرنشان کرد: اگر اتفاقی نیفتد نسبت به دوره گذشته مدال‌های بیشتری کسب می‌کنیم چون کاروان ما کیفی است و قطعا عملکرد بهتری از دوره‌های گذشته خواهیم داشت. در این دوره جمعیت بیشتری و ورزشکاران بیشتری از کشورهای مختلف حضور دارند اما ما با تعداد ورزشکار کمتر نسبت به دوره گذشته می‌خواهیم نتایج بهتری کسب کنیم.

حیدری مدیرکل امور ورزشی وزارت کار هم در این نشست گفت: از رسانه‌ها می‌خواهیم به ورزش کارگری بیشتر بپردازند چون برای کارگران و کارفرمایان انگیزه بیشتری ایجاد می‌شود امیدوارم رسانه‌ها به مسابقات جهانی کارگران که در اسپانیا برگزار می‌شود به صورت ویژه بپردازند و این رقابت‌ها را پوشش دهند.

ابراهیم صادقی‌فر سرپرست کاروان اعزامی کارگران به اسپانیا گفت: ما مکلف هستیم سبدی را تهیه کنیم به نام کیفیت که زندگی کارگران را شامل شود. بخشی از این کیفیت نشاط است که قیمت عمده آن را ورزش تشکیل می‌دهد و ما سعی کردیم با حداقل‌هایی که داریم آن را پوشش بیشتری دهیم. ما امسال به زندگی کارگران بیشتر توجه خواهیم کرد. در بین کارگران استعدادهای ناب ورزشی وجود دارد که اگر به آنها نپردازیم آنها نابود خواهند شد.

وی در ادامه افزود: ما امسال برای اولین‌بار استعدادیابی در فوتبال در بین کارگران و فرزندان آنها را انجام خواهیم داد. امسال سال رونق تولید است که همه ما مسئولیت داریم برای تحقق آن تلاش کنیم. من هم به عنوان وزارتخانه در برابر آحاد جامعه مسئولیت دارم. ما اسم این کاروان را طلایه‌داران رونق تولید گذاشتیم.

معاون فرهنگی وزارت کار درخصوص بحث استعدادیابی اذعان داشت: ما در رشته‌های مختلف و در مراکز مختلف استعدادیابی را انجام خواهیم داد. فعلا فوتبال را به دلیل جذابیت بالای آن شروع کرده‌ایم و بعد از تعطیلات کار ما آغاز خواهد شد و اگر رشته‌ای علاقمند داشته باشد در مراسم شهرستان‌ها شروع خواهیم کرد و این استعدادها را توسط هیات‌های ورزشی به تیم‌ها معرفی می‌کنیم. ما از همه استعدادهای کشف شده حمایت خواهیم کرد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true