×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
false
true
روابط هنری ارمنستان و ایران گسترش پیدا می‌کند

به گزارش شبکه خبری ایرانا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آرتاشس تومانیان سفیر کشور ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز ۲۸ خردادماه با سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری دیدار و درباره گسترش و تقویت روابط فرهنگی – هنری ۲ کشور گفتگو کرد.

تومانیان در این جلسه گفت: روابط فرهنگی و هنری ۲ کشور ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران می تواند عمیق تر و قوی تر باشد و ۲ کشور می توانند برای معرفی فرهنگی های یکدیگر همکاری و کمک کنند. ما تمایل داریم فرهنگ و هنر ارمنستان در ایران بیشتر معرفی و شناسانده شود و از معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می خواهیم که برای گسترش روابط فرهنگی و هنری کمک کند تا فرهنگ و هنر ایران نیز در ارمنستان معرفی شود.

وی ادامه داد: ارمنستان و جمهوری اسلامی ایران، اشتراکات فرهنگی زیادی دارند و بنیاد روابط دوستی ایران و ارمنستان، فرهنگ است. در روابط فرهنگی، هنری ۲ کشور کارهایی انجام شده اما بیشتر باید کار شود.

سفیر ارمنستان همچنین از اجرای گروه کر ارمنستان در آینده به مناسبت بزرگداشت کمیتاس آهنگساز فقید ارمنی در تهران خبر داد.

سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار با تأکید بر همکاری فرهنگی و هنری ۲ کشور جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان بیان کرد: پیوندهای عمیقی در زمینه هنرهای مختلف مانند موسیقی بین ایران و ارمنستان وجود دارد و ۲ کشور نغمه های مشترکی دارند. با این نزدیکی و پیوند فرهنگی، انتظار می رود روابط فرهنگی و هنری گسترده تر باشد. تاکنون نیز فعالیت هایی در زمینه های هنری بین ۲ کشور انجام شده است که می تواند این فعالیت ها در زمینه برگزاری و اجرای برنامه های هنری و رفت و آمد هنرمندان ۲ کشور بیشتر شود. نزدیکی و ارتباط فرهنگی ۲ کشور قابل توسعه است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز استقبال می کند.

حسینی در پایان یادآور شد: علاوه بر برنامه های هنری و ارتباط و تعامل هنرمندان ۲ کشور، جشنواره های هنری مانند جشنواره های تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و مد و لباس فجر، فرصتی برای ارتباط هستند و گروه های هنری ارمنستان می توانند در این رویدادها حضور داشته باشند و از سوی دیگر، هنرمندان و گروه های ایران نیز به تناسب در جشنواره های هنری ارمنستان حضور پیدا کنند. این رویدادها می تواند مقدمه ارتباط و تعامل هنرمندان باشد. گفتگوها و ارتباطات فرهنگی بین ایران و ارمنستان به آسانی ادامه خواهد یافت و تقویت می شود و دولت جمهوری اسلامی ایران نیز تمایل دارد روابط فرهنگی، هنری و دوستانه با کشورهای همسایه تداوم یابد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true