×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۸  
false
true
آشنایی با نامزدهای ریاست کمیسیون اروپا

به گزارش شبکه خبری ایرانا به نقل از یورو نیوز، بدنبال برگزاری انتخابات اخیر پارلمان اروپا بزودی تغییر در بخش مدیریتی این ارگان اروپایی آغاز می‌شود. یکی از کرسی‌های مدیریتی مهم در اتحادیه اروپا به کمیسیون اروپا اختصاص دارد.

رهبران کشورهای اروپایی تاکنون چندین نشست با هدف تعیین یک کاندیدای واحد برای در اختیار داشتن کرسی ریاست کمیسیون اروپا برگزار کرده‌اند که تاکنون دستاورد و نتیجه‌ای در بر نداشته است.

در حال حاضر افرادی که احتمال انتخاب آنها برای پست ریاست کمیسیون اروپا بیش از سایر سیاستمداران هستند، عبارتند از:

مارگارت وستاگر

«مارگارت وستاگر» که در حال حاضر از کمیسیونر های اتحادیه اروپا بوده و از سیاستمداران با تجربه دانمارک است. از جمله دستاوردهای مهم وی در دوره‌ای که به عنوان کمیسیونر فعالیت داشته می‌توان به جریمه سنگین دو شرکت اپل و گوگل به خاطر فعالیت‌های انحصارطلبانه اشاره کرد.

مانفرد وبر

«مانفرد وبر» که از سال ۲۰۱۴ میلادی رهبری فراکسیون حزب اروپا در پارلمان اروپا را بر عهده دارد از گزینه‌های دیگر مطرح برای پست ریاست کمیسیون اروپا است. کاندیداتوری وی گرچه از سوی «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان مورد تأیید قرار گرفته، اما بسیاری از صاحبنظران معتقدند که وی به علت عدم برخورداری از پست اجرایی قادر به عهده داری این پست کلیدی در سطح اروپا نیست.

فرانس تیمرمانس

«فرانس تیمرمانس» توانست با پیروزی در انتخابات پرچم حزب کارگر هلند را برافراشته و به عنوان یکی از اصلی ترین مهره‌های ریاست آتی کمیسیون اروپا خود را مطرح کند. تیمرمانس به چند زبان تسلط دارد. یکی از نقاط قوت وی در دوره فعالیت در پارلمان اروپا که وی را به عنوان یکی از کاندیداها برای پست ریاست کمیسیون اروپا مطرح کرده، قانون منع استفاده از نی‌های پلاستیکی است.

اسکا کلر

«اسکا کلر» از اعضای حزب سبز اروپا که در حال حاضر چهارمین حزب مطرح در قاره سبز است، از دیگر کاندیداهای ریاست کمیسیون اروپا بشمار می‌آید. وی از حامیان مسائل زیست محیطی بوده و در عین حال خواهان دستیابی مهاجران به حقوق تعریف شده شأن است.

میشل بارنیه

«میشل بارنیه» مذاکره کننده سابق اروپا در امور برگزیت که از سیاستمداران با نفوذ اروپایی بشمار می‌آید، اما از گزینه‌های اصلی و محوری برای برخورداری از پست ریاست کمیسیون اروپا نیست.

مارک روته

«مارک روته» نخست وزیر محبوب هلند است که بعلت سیاست‌های مدبرانه اش نه تنها برای کمیسیون اروپا که برای ریاست شورای اروپا نیز از نخستین گزینه‌ها است. وی از اعضای حزب لیبرال در اروپا است و برای تحقق اهداف این حزب هدفمند عمل کرده و می‌کند.

دالیا گریبائوسکایته

«دالیا گریبائوسکایته» که علاوه بر دو دوره ریاست جمهوری لیتوانی، کمیسری اروپا را نیز در کارنامه خود دارد عدم وابستگی گریبائوسکایته به حزب یا گروه خاص سیاسی در اروپا وی را از برخی دیگر از کاندیداها برای رسیدن پست ریاست کمیسیون اروپا متمایز می‌کند.

آنگلا مرکل‌

«آنگلا مرکل‌» صدراعظم آلمان از دیگر سیاستمدارانی است که نامش برای ریاست کمیسیون اروپا مطرح شده است. مرکل در نظرسنجی مجله فوربس عنوان قدرتمندین زن را از آن خود کرد. تنها گزینه‌ای است که «ژان کلود یونکر» ریاست کنونی کمیسیون اروپا از وی حمایت کرده و گفته است: مرکل نه تنها شخصیتی محترم است، بلکه یک اثر هنری کامل و عزیز است.

رهبران اتحادیه اروپا قرار است روز ۳۰ ژوئن (۹ تیر) بار دیگر نشستی برای بررسی گزینه مناسب ریاست کمیسیون اروپا برگزار کنند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true