×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ مهر - ۱۳۹۸  
false
true
برگزاری انتخابات شورایاری‌ها مصوبه دولت را دارد

مرتضی الویری در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص اظهارنظر سازمان بازرسی کل کشور در مورد غیرقانونی بودن برگزاری انتخابات شورایاری‌ها و هزینه کرد برای آن گفت: ما در حال برگزاری چهارمین دوره از انتخابات شورایاری‌ها هستیم. بنابراین همین روال در دوره‌های پیش نیز انجام شده است. همچنین در این دوره هیئت دولت نیز برگزاری این انتخابات را مصوب کرده است.

الویری ادامه داد: شورای عالی استان‌ها نیز به عنوان مرجع مقررات گذاری در حوزه شوراها نیز این موضوع را تأیید کرده و به نظر من برگزاری این انتخابات مشکلی ندارد زیرا هم سابقه برگزاری دارد و هم مراجع قانونی آن را به تصویب رسانده است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری که گفته می‌شود هزینه برگزاری این انتخابات بیش از ۶ میلیارد است، اظهار داشت: این موضوع صحت ندارد و برآورد ما این است که هزینه انتخابات شورایاری‌ها زیر ۶ میلیارد باشد و رقم ۶ میلیارد با محاسبه هزینه‌های پس از انتخابات شورایاری‌ها بوده است و این نکته را هم تأکید می‌کنم که اعضای شورایاری‌ها هیچ حقوقی دریافت نمی‌کنند و مجوز اینکه مکانی را هم برای فعالیت‌هایشان اجاره کنند را ندارند.

به گزارش مهر، این هفته رئیس کل سازمان بازرسی کشور اعلام کرده بود برگزاری انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است و گزارشی از سوی این سازمان به رئیس جمهور و شورای شهر ارائه شده است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true