×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۸  
false
true
ورقِ بازی برگشت/ پیروزی ایران در ست چهارم برابر برزیل

به گزارششبکه خبری ایرانا، شاگردان ایگور کولاکوویچ که با کسب نتایج قابل قبول در مرحله مقدماتی و قرار گرفتن در رده دوم جدول رده بندی، امیدها برای قرار گرفتن روی سکو را افزایش داده بودند، روز جمعه در نخستین دیدار مرحله نهایی که به میزبانی شیکاگو آمریکا برگزار می‌شود، برابر لهستان ۳ بر یک شکست خورد.

ملی پوشان ایران برای صعود به مرحله نیمه نهایی و قرار گرفتن روی سکو بامداد امروز شنبه به مصاف تیم قدرتمند و عنوان دار برزیل رفتند.

ست اول؛ ایرن ۲۰ – برزیل ۲۵
جدال حساس دو تیم در شرایطی آغاز شد که هر دو تیم با شکست برابر لهستان شانس صعود خود به نیمه نهایی را در پیروزی در این دیدار جستجو می‌کردند و به همین خاطر بازی از حساسیت بالایی برخوردار بود. شاید به همین خاطر بود که دو تیم تا امتیاز ۵ مساوی با یکدیگر پیش رفتند اما از این امتیاز به بعد برزیل فاصله زیادی با ایران گرفت.

طلایی پوشان برزیل که از تجربه بالایی برخوردار بودند از ناهماهنگی و بهم ریختگی ایران در دقایقی از ست نخست استفاده کردند و ۱۵ بر ۹ پیش افتادند اما در ادامه ایران شرایط بهتری پیدا کرد و با گرفتن چند امتیاز پیاپی خود را به حریف نزدیک کرد و وقت دوم استراحت فنی ۱۶ بر ۱۴ به سود برزیل به پایان رسید.

در ادامه ایران تلاش کرد فاصله را با حریف کم کند و تا امتیاز ۱۹ بر ۱۸ هم پیش رفت اما در امتیازات پایانی بازهم این برزیل بود که بهتر عمل کرد و با فاصله گرفتن از ایران ست نخست را ۲۵ بر ۲۰ به سود خود خاتمه داد.

ست دوم؛ ایران ۲۳ – برزیل ۲۵
ملی پوشان ایران ست دوم را هم مانند دست نخست با رقابتی نزدیک آغاز کردند و پا به پای برزیل پیش رفتند اما از امتیاز ۵ به بعد کمی عقب افتادند و حریف وقت اول استراحت فنی را برد. با این حال در ادامه شاگردان ایگور پا پس نکشیدند و برخلاف ست اول اجازه ندادند فاصله زیاد شود.

بازیکنان ایران برای نخستین بار در این ست در امتیاز ۱۵ از حریف پیش افتادند اما بازهم این برزیل بود که وقت استراحت فنی دوم را به سود خود خاتمه داد. اما رقابت نزدیک در شروع بازی ادامه پیدا کرد و ایران ۱۷ بر ۱۶ از حریف پیش افتاد.

در ادامه کار برای دو تیم نزدیک پیش رفت و حتی ایران دو امتیاز هم از حریف پیش افتاد و زودتر به امتیاز ۲۱ رسید اما بازهم این برزیل بود که به امتیاز ۲۵ رسید و ست دوم را هم ۲۵ بر ۲۳ به سود خود خاتمه داد تا در آستانه پیروزی قرار بگیرد.

ست سوم؛ ایران ۲۶ – برزیل ۲۴ 
ایران ست سوم را با تمرکز و قدرت بیشتری آغاز کرد و در دفاع روی تور نیز به مراتب بهتر از دو ست اول عمل کرد و توانست در طول ست سوم برتری برابر برزیل را حفظ کند. ملی پوشان کشورمان که در این ست از حریف پیش افتاده بودند این برتری را با ۲۱ بر ۱۸ حفظ کردند و تلاش برزیلی ها هم نتوانست مقابل انگیزه انها برای بازگشت به بازی بایستد. 

شاگردان کولاکوویچ که آخرین شانس خود برای رسیدن به نیمه نهایی را در پیروزی برابر حریف نامدار می دیدند در ادامه اسیر حملات دقیق و قدرتمند برزیل شدند و چند امتیاز پیاپی را از دست دادند تا حریف این فرصت را پیدا کند که در امتیاز ۲۲ کار را به تساوی بکشاند. این در حالی بود که ایران سه امتیاز از حریف پیش افتاده بود. 

سه امتیاز پایانی در اوج حساسیت پیگیری شد که ابتدا ایران پیش افتاد اما برزیل کار را به تساوی کشاند. ایران با رسیدن به امتیاز ۲۴ در آستانه پیروزی در این ست قرار گرفت اما حریف پا پس نکشید و دو تیم در این امتیاز مساوی به کار ادامه دادند که ایران بازهم پیش افتاد و در امتیاز پایانی کار به ویدئوچک رسید که داور رای به ایران داد تا ملی پوشان کشورمان این ست را ۲۶ بر ۲۴ ببرند و کار به ست چهارم کشیده شود.

ست چهارم؛ ایران ۲۵ – برزیل ۲۰
هر چند برزیل در طول این دیدار سرویس هایش را با کمترین خطا و اشتباه زد، در مقابل شاگردان ایگور سرویس های زیادی را از دست دادند. نمونه این اتفاق در ست چهارم به دفعات دیده شد تا شانس پیروزی آسان از ایران گرفته شود. با این حال این ست هم نزدیک و پایاپای در جریان بود و تیم ها در اکثر امتیازات مساوی پیش رفتند. 

البته بعد از وقت فنی استراحت اول برزیل سعی کرد فاصله اش را زیاد کند اما ملی پوشان ایران در امتیاز ۱۵ خود را به حریف رساندند و حتی دو امتیاز هم از حریف پیش افتادند. کار خوب بازیکنان ایران در ادامه نمود بیشتری پیدا کرد و با عبور از امتیاز ۲۰ توانستند اختلاف با برزیل را زیاد کنند و با پیشی افتادن در امتیاز ۲۳ بر ۱۹ شانس خوبی برای پیروزی در این ست پیدا کنند. ملی پوشان کشورمان این برتری را حفظ کردند و در پایان ۲۵ بر ۲۰ ست چهارم را بردند تا کار به ست پنجم کشیده شود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true