×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۸  
false
true
دو مدال طلا و دو برنز اوزان نخست به فرنگی‌کاران ایران رسید

 به گزارش شبکه خبری ایرانا، مسابقات پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان روزهای ۲۵ و ۲۶ مردادماه در شهر تالین استونی برگزار شد و در پایان محمد ناقوسی و علی اکبر یوسفی در اوزان ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافتند و پویا دادمرز و شاهین بداغی ه در اوزان ۵۵ و ۶۳ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شدند.
 
نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با دونگی هیوک وون از کره جنوبی با نتیجه ۱۱ بر یک به پیروزی رسید. و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل انور اله یاروف از روسیه با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر روس در دیدار فینال، دادمرز به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۳ بر صفر از سد احمد باقدودا از مصر گذشت و راهی دیدار رده بندی شد و در این دیدار نیز با نتیجه ۲ بر صفر از سد تیگران میناسیان از ارمنستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم شاهین بداغی در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر از سد سانگ جون پارک از کره جنوبی گذشت. وی در دور دوم مقابل هراچیا پوقوسیان از ارمنستان با نتیجه ۳ بر ۱ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله عبدالمالک مرابت از الجزایر را با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لری ابولادزه از گرجستان با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. بداغی در این دیدار پتروف سولیف از کشور بلغارستان را با نتیجه ۳ بر ۲ از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل رانت کالجولا از استونی با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله ساجان از هند را با نتیجه ۷ بر ۳ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ناقوسی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۲ از سد عبدالرحمن کالکان از ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال دامیر رحیم اف از روسیه را با نتیجه ۲ بر یک مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حسن فروزنده در دور اول با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب گئورگی کاتساناشویلی از گرجستان شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. فروزنده در این گروه با نتیجه ۵ بر ۲ رویوتا ناسوکاوا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر کریستین زمپ از سوئیس را شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. فروزنده در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۴ مقابل ایهار یاراشوویچ از بلاروس شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر میکیتا کاوالاسکی از بلاروس را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل روبینزون ایسادزه از گرجستان با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یوسفی در این مرحله با نتیجه ۶ بر یک از سد موحامت باکایر از ترکیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۲ بر یک از سد کولتون شولتز از آمریکا گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در پایان روز نخست تیم روسیه با ۹۷ امتیاز در صدر قرار دارد، تیم ایران با ۹۰ امتیاز در جایگاه دوم است و تیم های گرجستان، ترکیه و آمریکا به ترتیب با ۵۶، ۴۲ و ۴۱ امتیاز در مکان های دوم تا چهارم قرار دارند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true