×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۵ اسفند - ۱۳۹۸  
false
true
چهارمین نشست ایسا آبان سال جاری برگزار می شود

ایرانا :دبیر چهارمین نشست بین‌المللی ایسا با اشاره به برگزاری این دوره از نشست در روز‌های ۱۸ و ۱۹ آبان ماه گفت: در این دوره برای اولین بار تسهیل کنندگان بین سرمایه گذاران و ارائه دهندگان محصول حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش ایرانا ، ظهر امروز نشست خبری چهارمین دوره نشست بین المللی ایسا در بنیاد علم و فناوری مصطفی برگزار شد.

در این نشست مهدی صفری، معاون اسبق اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه و دبیر چهارمین نشست ایسا عنوان کرد: بعد از برگزاری اولین دوره اهدای جایزه مصطفی (ص) نشستی برگزار شد تا به چگونگی ارائه نوآوری‌ها و پتنت‌های جدید داشمندان مسلمان بپردازیم.

صفری ادامه داد: در جلسه اول ایسا حدود ۴۰ تفاهم نامه بین دانشمندان (دارندگان محصول) و شرکت‌های علاقه‌مند به سرمایه گذاری انجام گرفت که تاکنون حدود ۱۵ مورد آن‌ها به نتیجه رسیده است.

دبیر چهارمین نشست ایسا بیان کرد: سه دوره گذشته این نشست کمبودی داشت که این کمبود در دوره پیش رو جبران می‌شود در واقع عدم حضور تسهیل کنندگان بین شرکت‌های ارائه دهنده محصول و سرمایه گذاران به خوبی احساس می‌شد که از این رو تصمیم گرفته شد در چهارمین دوره نشست ایسا تسهیل کنندگان نیز حضور داشته باشند.

وی با بیان اینکه چهارمین دوره نشست ایسا ۱۸ و ۱۹ آبان ماه ۹۸ در کارخانه نوآوری پارک پردیس برگزار خواهد شد، افزود: افتتاحیه این نشست در دانشگاه صنعتی شریف برپا می‌شود.

صفری گفت: برای شرکت در چهارمین نشست بین المللی ایسا تاکنون حضور ۱۰ تسهیل کننده و ۱۵ شرکت متقاضی (از بین ۵۰ شرکت درخواست دهنده) تایید شده است البته روند ارائه تقاضا و انتخاب از سوی دبیرخانه این نشست همچنان ادامه دارد. این دبیرخانه کار هم افزایی در بین شرکت‌های اسلامی را دنبال می‌کند.

دبیر چهارمین نشست بین المللی ایسا تاکید کرد: تاکنون ۸ کشور دنیا از قاره‌های آسیا، آفریقا و آمریکا (شامل عمان، سوئیس، سوئد، پاکستان، آلمان و …) برای شرکت در این نشست اعلام آمادگی کردند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true