×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۷ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
ایران جزو پنج کشور دارای فناوری پهپادی در جهان است

ایرانا :رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس درآیین افتتاحیه «نخستین نمایشگاه پهپادهای غنیمتی متجاوز» با عنوان «شکار کرکس ها»، روز شنبه ۳۰ شهریور ۹۸ درسالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: کشور ما به عنوان یکی از پنج کشور دارای فناوری پهپادی در جهان است.

به گزارش ایرانا ،سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس درآیین افتتاحیه «نخستین نمایشگاه پهپادهای غنیمتی متجاوز» با عنوان «شکار کرکس ها»، روز شنبه ۳۰ شهریور ۹۸ درسالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفت: طبق فرمایش رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره)، اگر سپاه نبود کشورهم نبود، امروز هم نظام مقدس جمهورس اسلامی ایران سربلند هست چون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سربلند و قدرتمند است.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمایشی دارند که می فرمایند هر مشکلی در کشور لاینحل باشد ما آن را به عمود سپاه می بندیم تا مشکل حل شود.این واقعیت است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با پشتوانه بسیج مردمی توانسته است توفیقات بسیاری در دفاع مقدس و سازندگی کشور بدست آورد. امروز می بینیم سپاه پاسدارن در همه عرصه های سازندگی حضور فعال دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۷ میلیون بازدید از مناطق راهیان نوربازدید کردند، تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۷ میلیون بازدید از مناطق راهیان نوربازدید کردند که ازاین هفت میلیون نفر ۷۰ درصد آنها را جوان های بین ۱۵ تا ۳۰ سال تشکیل می دادند.اکثر زحمات روی دوش سپاه و بسیج بود که این نمایشگاه هم از ابتکارات سپاه بوده است.

سردارکارگراظهارداشت: دسته گل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شکار پهپاد عظیم که چند نمونه بیشترازآن درآمریکا نیست، پهپاد با ظرفیت و قابلیت های بالا، توسط سامانه سوم خرداد ساخت بومی کشورمورد هدف قرار گرفت و سقوط کرد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس در ادامه گفت: «ما پیروزیم» شعارامسال هفته دفاع مقدس است، با محوریت ۵۰۰ برنامه اصلی که شروع آن با نمایشگاه« شکار کرکس ها» است.هزار و ۲۰۰ برنامه استانی و۱۰ هزاربرنامه در شهرها و روستاها در هفته دفاع مقدس اجرا می شود.دراین هفته ۳۱۴ عنوان کتاب دفاع مقدس رو نمایی می شود که ۱۰۰ عنوان کتاب متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه اسنادی است که با حضور سردار سلامی رونمایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: دفاع مقدس متعلق به همه مردم بوده است همه مردم حضور داشتند، همه اقشار، همه مذاهب، همه اقوام و از همه مذاهب ما شهدای شیعه، سنی، زرتشتی، کلیمی، ارمنی داریم و این نشان دهنده این واقعیت است که برای حفظ ایران اسلامی همه پای کاربودند و مشارکت داشتند.

وی درپایان یاد آورشد: جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا مقتدر و ایستاده از خودش دفاع میکند.درکشور ۱۵ موزه دفاع مقدس داریم که امیدواریم از این دست برنامه ها، در معرض دید مردم سایر استان ها قرار گیرد. این نمایشگاه نمایش اقتدارایران اسلامی در بین کشورهای منطقه و غربی است پهپادی که به اعتراف آمریکایی ها به روزترین و مدرن ترین پهپاد و با به روزترین تکنولوژی ساخته شده بود توسط سپاه پاسداران به زمین نشست در واقع توسط جوانان پرافتخارمان، کرکس سیاه را به زیر کشیدند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true