×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
رشد ۲۲ درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن

ایرانا: مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: ۶۶ هزار و ۵۷ میلیارد ریال تسهیلات در ۶ ماهه اول سال ۹۸ به واحدهای صنعتی و معدنی پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه رشد ۲۲ درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، حسین مهری در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس بانک صنعت و معدن با بیان اینکه سرمایه بانک صنعت و معدن ۶۰هزار میلیارد ریال و نیروی انسانی این بانک ۱۱۶۳نفر است، اظهار داشت: مانده ناخالص تسهیلات جاری بانک در پایان سال ۹۷معادل ۷۹۶هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۹۶بیش از ۷۲درصد رشد داشته که بیشتر ناشی از تاثیر نرخ تسعیر ارز است.

وی با بیان اینکه تسهیلات بانک‌ در بخش مشارکت مدنی ۶۰درصد، جعاله ۲۷درصد و فروش اقساطی ۸.۹درصد بوده که نشان‌دهنده تمرکز بانک در حوزه صنعت، معدن و واحدهای تولیدی است، تصریح کرد: مانده تسهیلات در بخش صنعت و معدن ۸۰درصد، کشاورزی ۵.۵درصد، خدمات و بازرگانی ۵.۸درصد و صادرات ۸.۸درصد بوده است.

مهری ادامه داد: در سال ۹۷بیش از ۱۲۷هزار و ۱۹۳میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و معدنی پرداخت شد که نسبت به سال ۹۶افزایش ۲۷درصدی داشته است. وصول مطالبات نیز در سال ۹۷بیش از ۸۷هزار میلیارد ریال بوده که ۶۲درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرانا، مدیرعامل بانک صنعت و معدن یادآور شد: در ۶ماهه سال ۹۸بالغ بر ۶۶هزار و ۵۷میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی و معدنی پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲درصد رشد داشته است و مطالبات وصولی بانک نیز ۴۵هزار و ۲۱۳میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۲۳درصدی برخوردار است.

 

false
true
true
true

true