×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
اساتید و دانشگاهیان جهان اسلام در پیاده روی اربعین گردهم می آیند

به گزارش شبکه خبری ایرانا، این نشست های پنج روزه با هدف شبکه سازی دانشمندان جهان اسلام و ایجاد بستر های مطالعات و همکاری های علمی در محور های اربعین پژوهی برگزار خواهد شد و بیش از ۵۰ مقاله و سخنرانی علمی با مشارکت دانشمندان برجسته جهان اسلام از کشور های مختلف ارائه خواهد شد.

این گردهمایی با مشارکت اتحادیه اساتید عراق و همچنین مراکز علمی و پژوهشی کشور برگزار می گردد. همکاران علمی این همایش شامل دانشگاه امام صادق ع، دانشگاه صدا و سیما، مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها، انجمن علمی حوزه و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، معاونت بین الملل بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت و اساتید سایر دانشگاه های کشور هستند.

همچنین با همکاری اتحادیه اساتید دانشگاه های عراق با همکاری دانشگاه کربلا، دانشگاه مستنصریه، دانشگاه واسط، دانشگاه بغداد، کوفه و سایر دانشگاه کشور اساتید برجسته عراقی در این همایش مشارکت خواهند داشت.

نشست تخصصی رسانه به مدیریت دانشگاه صدا و سیما، اتحادیه رادیو و تلویزیون جهان اسلام و رسانه های کشور اسلامی در روز ۱۹ صفر در کربلا با حضور اساتید برجسته حوزه رسانه برگزار خواهد شد و به بررسی ظرفیت های رسانه های خواهند پرداخت.

علاوه بر این نشست تخصصی علوم انسانی و اجتماعی با همکاری دانشگاه امام صادق و اتحادیه اساتید عراق و ایران در روز های ۱۸و ۱۹ صفر در شهر کربلا برگزار خواهد شد.

همچنین نشست های علمی بانوان، شب شعر آیینی، محفل قرآنی از جمله برنامه های کمیته فرهنگی اربعین در این همایش بین المللی اربعین است.

این نشست ها در تاریخ ۱۳ الی ۱۵ صفر در شهر نجف و همچنین ۱۷ الی ۱۹ صفر در شهر کربلا برگزار می شود.

از جمله محور های همایش بررسی موضوعات فرصت های اربعین از نگاه علوم انسانی و اجتماعی، اربعین و قدس شریف، اربعین و تمدن نوین اسلامی، گفتمان مقاومت، پیام جهانی اربعین، الگوی اربعین در تمدن جهان اسلام، بررسی مسائل جهان اسلام، بررسی نسل چهارم و گام دوم انقلاب، اربعین و فناوری اجتماعی، بررسی ظرفیت های بین المللی اربعین، ظرفیت های ارتباطاتی و رسانه ای اربعین است.

کلیه اساتید و نهاد های علمی و پژوهشی و فرهنگی علاقمند که در مراسم عظیم پیاده روی اربعین حضور دارند می توانند در این نشست های علمی و پژوهشی شرکت کنند.

برای اعلام حضور یا ارسال چکیده سخنرانی به نشانی http://alarbaeen.ir/home/int_form مراجعه کنند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true