×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
پند تاریخی نصرالله به کردهای سوریه/ قسد اصرار بر سیلی خوردن داشت

به گزارش شبکه خبری ایرانا، العهد در مطلبی با اشاره به شانه خالی کردن آمریکا از حمایت کردهای سوریه، آورده است: سید حسن نصرالله در مورخه 16 فوریه 2018 خطاب به کردهای سوریه پند تاریخی داد و گفت : «آمریکا از شما به عنوان ادوات در جنگ و کشمکش خود با نظام سوریه، جمهوری اسلامی، روسیه و محور مقاومت بهره می برد و در نهایت به منافع خود توجه می کند و از شما دست می کشد و شما را به هیچ می فروشد».

این رسانه لبنانی می نویسد: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در مورخه ۱۶ فوریه ۲۰۱۸ توصیه و پند تاریخی داد که اگر کردهای سوریه آنرا آویزه گوش می کردند به وضعیت امروز گرفتار نمی شدند.

العهد آورده است: قسد کوشید که از بحران سوریه از زمان شعله ور شدن آن بهره برداری کند. هنگامی که ارتش سوریه با سخت ترین جنگ ضد سوریه روبرو بود؛ نیروهای سوریه دموکراتیک به مثابه خنجری در پشت دولت سوریه عمل کردند و رویایی جدایی از سوریه را در سرپروراندند و از همین رو با هر که تصور کردند از آنها حمایت خیالی می کند، متحد شدند. آنها برای بار هزارم از تاریخ درس نگرفتند و به بازیچه ای تبدیل شدند که آمریکا زمانی از آنها ضد دولت سوریه و زمانی علیه ترکها بهره برداری کرد.

این رسانه گزارش داد: توصیه های زیادی به کردهای سوریه برای بازگشت به سمت دولت سوریه و حرکت در راستای آن برای حفظ تمامیت ارضی سوریه و حاکمیت آن شد اما قسد اصرار داشت که از آمریکا سیلی بخورد که معمولا این سهم کسانی که در رکاب آمریکا حرکت  میکنند و نمونه های آن از لبنان گرفته تا یمن و سوریه بسیار است.

العهد نوشت: حال با گذشت یک سال و نیم از سخنرانی نصرالله خطاب به کردهای سوریه که در آن درباره خیانت آمریکا به آنها هشدار داد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از خروج نیروهای خود از سوریه سخن گفته و ابزار و ادوات خود یعنی کردهای سوریه را در مقابل ارتش ترکیه تنها گذاشته است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true