×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
جابه جایی مجتمع پردازش و دفع آرادکوه غیر ممکن نیست

ایرانا :صدر الدین علی پور، مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند گفت: بعد از انتصاب خود در این سازمان بر آن شدم، که با حضور مستمر و هفتگی در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه بر امور آن حوزه نظارت و پیگیری ویژه داشته باشم.

به گزارش ایرانا ،دکتر علی پور با اشاره به موقعیت جغرافیایی مجتمع پردازش و دفع آرادکوه گفت: این مجتمع در کیلومتر ۲۳ جاده قدیم تهران – قم و در جنوب کهریزک واقع شده که روزانه به طور متوسط ۷ هزارو ۵۰۰ تن انواع پسماندهای مختلف از مناطق ۲۲ گانه، شهرک و شهرهای اطراف، مراکز بهداشتی و درمانی و غیره دریافت می کند.

او در ادامه با اشاره به حجم عظیم فعالیتهای حوزه پردازش و دفع و مشکلات اجرایی این حوزه خاطر نشان کرد: تغییرات و بهبود فرایند های زیست محیطی واقع در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه که با انجام مستمرامور زیر بنایی شامل: تفکیک پسماند در مبدا ، کاهش شیرابه با مشارکت شهروندان ،بهبود فرآیند کمپوست و بالا بردن ظرفیت زباله سوزی میسر خواهد بود.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر تلاش این سازمان در زمینه بهبود وضعیت زیست محیطی آرادکوه گفت: پیشرفت زندگی اجتماعی انسان‌ها و کاربرد تکنولوژی ها، ابزار و وسایل جدید با افزایش پسماند و در نتیجه ضرورت مدیریت آن شکل گرفت.

علی پور با اشاره به اینکه جابه جایی سایت دفع و پردازش پسماند واقع در آرادکوه غیر ممکن نیست گفت: با توجه به سایت و مکان یابی درست این مجموعه و همچنین افزایش هزینه های حمل پسماند و هزینه چند هزار میلیاردی احداث؛ انتقال مرکز دفع و پردازش پسماند به مکان دیگر زمان بر بوده اما ازانجام آن غافل نیستیم.

در ادامه بازیافت حداکثری پسماندهای تولیدی شهروندان و کاهش پسماند به عنوان یکی از اهداف اصلی این سازمان از جانب دکتر علی پور اعلام شد و سپس افزود: آبگیری، کم حجم سازی و تفکیک پسماند در مبدا علاوه بر فواید زبست محیطی آن سبب می شود که پردازش و دفع پسماند ها در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه راحت تر بوده و بتوانبم حجم بالایی از این پسماند را به چرخه تولید بر گردانیم.

او با اشاره به بازسازی، مرمت و نگهداری مستمر خطوط پردازش پسماند واقع در مجنمع آرادکوه گفت: یکی از برنامه های اصلی در مدیریت پسماند ارئه خدمت به مردم و رفع یکی از نیازهای اساسی آنها است. از این رو مردم باید در انجام مطلوب این مهم مشارکت داشته باشند.مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند در انتها توجه به بحث مدیریت پسماندها را یکی از راه حل های بدست آوردن محیط زیست مطلوب شهری اعلام کرد و گفت: محیط طبیعی، محیط انسان ساخت و محیط اقتصادی و اجتماعی از اجزای محیط زیست شهری می باشد که این سازمان با تلاش فراوان توانسته با کاربرد روش های نوین در فرایند های خود موجبات ارتقاء مدیریت پسماند شهر را فراهم آورد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true