×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۵ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
سه چالش پیش روی شرکت نیمه تعطیل آذرآب/ بی‌تعهدی سهامدار عمده

کریم یاوری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت شرکت صنایع آذرآب اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات و چالش‌های پیش روی شرکت آذرآب اختلاف بین سهامداران است. سهامدار عمده این شرکت بانک کشاورزی است که ۳۱ درصد سهام را در اختیار دارد؛ ضمن اینکه ۱۲ درصد سهام این شرکت در اختیار یک فرد است که به عنوان دو سهامدار عمده آذرآب هستند. مابقی سهام در اختیار کارگران قرار دارد که سهام خرد هستند.

وی با بیان اینکه بانک سهامداران عمده این شرکت از جمله بانک کشاورزی به انجام تعهدات خود بی توجه هستند، گفت: سهامدار نباید فقط در سود شرکت شریک باشد بلکه باید در شرایط سخت نیز به تعهدات سهامداری خود عمل کند.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار با اشاره به اینکه شرکت صنایع آذرآب حدود ۱۳۰۰ کارگر دارد، افزود: فعالیت این شرکت طی سه ماه گذشته تقریبا نیمه تعطیل بوده که به دلیل اختلاف بین سهامداران عمده بانک است و به همین دلیل شرایط برای انعقاد قرارداد جدید برای فعالیت خط تولید فراهم نشده است.

یاوری ادامه داد: بانک کشاورزی سه نماینده در هیأت مدیره شرکت و فرد دارنده ۱۲ درصد سهام شرکت نیز، دو نماینده در هیأت مدیره شرکت آذرآب دارند.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حل اختلاف بین سهامداران و تاخیر در تعیین تکلیف سهام شرکت را چالش مهم شرکت اعلام کرد و گفت: علاوه بر این، موضوع دیگری که دغدغه کارگران شرکت است، پرونده تسهیلات ۱۵۰ میلیارد تومانی است که مالک وقت دریافت کرده اما به گفته کارگران در شرکت هزینه نشده و پرونده آن در مراجع قضایی در جریان است.

مدیرکل حمایت از پایداری مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار گفت: تعیین تکلیف سهام شرکت، تعیین تکلیف پرونده تسهیلات ۱۵۰ میلیارد تومانی دریافت شده توسط مالک وقت و همچنین عقد قرارداد با وزارت نفت و کارخانه‌هایی که می توانند منجر به فعالیت دوباره خط تولید شرکت شوند، سه چالش پیش روی شرکت صنایع آذرآب هستند که کارگران به عنوان مطالبات خود مطرح کرده اند. 

یاوری همچنین درباره نقش وزارت کار در ورود به مشکل شرکت آذرآب گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است برای صیانت از نیروی کار و پرداخت مطالبات معوق کارگران در خصوص این شرکت و هر بنگاهی که با چالش مواجه می شود وارد شود تا با حل مشکل بنگاه و کارفرما، از ریزش نیروی کار جلوگیری کند که در این زمینه وزارت کار ورود کرده  و از سهامداران پیگیر حل مساله است. 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه سهامدار عمده شرکت آذرآب بانک کشاورزی و سهامدار دوم یک شخص حقیقی است، این دو سهامدار عمده مکلفند نسبت به حل اختلاف فی مابین اقدام کنند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true