×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۱ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
ارزهای حاصل از صادرات به حساب تولیدکنندگان انتقال می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، محمودرضا گشادرو در نشست هم‌اندیشی رفع موانع و مشکلات ارزی فعالان عرصه تولید و اقتصاد استان زنجان اظهار کرد: شرکت صرافی سپهر در موضوع صادرات در جایگاه صرافی به بانک مرکزی معرفی شده و جزو ۱۳صرافی است که به نیابت از بانک مرکزی، ارزهای حاصل را خریداری و به واردکنندگان واگذار می‌کند. در زمینه واردات نیز تمام شعب ارزی بانک صادرات ایران، نقش واسطه را در صدور حواله‌های ارزی بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه شرکت سپهر تا زمانی که وجه به حساب تولیدکنندگان واریز شود، خود را مسئول پیگیری می‌داند، افزود: این شرکت، نقش خود را با حجم عملیات بزرگ ارزی برای حمایت از فعالان اقتصادی در کشور انجام می‌دهد، به گونه‌ای که صرافی سپهر جایگاه و نقش فعالان اقتصادی را در بانک‌های خارج از کشور داشته و فرآیند دریافت و پرداخت را از طرف تولیدکنندگان انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت صرافی سپهر بانک صادرات ایران ادامه داد: این شرکت به دلیل پتانسیل شعب بانک صادرات ایران در برخی کشورهای خارجی که مقصد صادرات تولیدکنندگان ایرانی است، ارز حاصل را در آنجا دریافت و معادل ریالی آن را در داخل کشور به حساب تولیدکنندگان واریز می‌کند و نیازی به انتقال فیزیکی پول نیست.

گشادرو خاطرنشان کرد: هدف بانک صادرات ایران از تاسیس شرکت صرافی سپهر، درآمدزایی نیست بلکه به دنبال حفظ و نگهداری مشتریان در داخل بانک و جلب رضایت فعالان اقتصادی است.

به گزارش ایرنا‌، وی با بیان اینکه شرکت صرافی سپهر بانک صادرات ایران از نظر کمک به سیستم بانکی کشور در جایگاه اول یا دوم قرار دارد، افزود: بانک صادرات ایران با شرکت‌های ابزاری خود از جمله صرافی سپهر در صدد این بوده که در عرصه اقتصادی و بین‌المللی کشور، به صورت فعال حضور داشته باشد

false
true
true
true

true