×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۵ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
اعضای هیات مدیره شرکت‌های بیمه باید ۷ نفر شوند

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، بیمه مرکزی در تاریخ بیست‌ودوم مهرماه در آئین‌نامه‌ای به مدیران عامل شرکت‌های بیمه این موضوع را ابلاغ کرده است. در این آئین نامه آمده است: «به موجب ماده ۲۹اساسنامه نمونه شرکت‌های بیمه مورد تائید بیمه‌مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار، هیات مدیره شرکت بیمه مرکب از ۵نفر است که در جلسه مجمع عمومی عادی به وسیله صاحبان سهام از بین اشخاص حقیقی سهامدار شرکت و واجد شرایط مقرر در این ماده انتخاب می‌شوند. شرکت (بیمه) موظف است علاوه بر اعضای اصلی، حداقل ۲نفر را به عنوان اعضای علی البدل هیات مدیره انتخاب کند. »

در ادامه تصریح شده است: ضرورت دارد در فرایند برگزاری مجمع عمومی با دستورجلسه انتخاب اعضای هیات مدیره و در اجرای مفاد ماده ۲۹اساسنامه نمونه و تبصره ذیل آن به منظور فراهم شدن امکان انتخاب برای سهامداران، ترتیبی اتخاذ فرمایند که حداقل ۷نفر از اشخاص حقیقی که اعلام داوطلبی جهت عضویت در هیات مدیره آن شرکت کرده‌اند را جهت احراز صلاحیت حرفه‌ای به بیمه مرکزی معرفی کنند.

به گزارش ایبِنا، این آئین‌نامه توسط مهدی نمن الحسینی مدیر کل پذیرش موسسات و دفاتر بیمه‌ای بیمه‌مرکزی برای اجرا به مدیران عامل شرکت‌های بیمه ابلاغ شده است.


اعضای هیات مدیره شرکت‌های بیمه باید ۷ نفر شوند

false
true
true
true

true