×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۰ اسفند - ۱۳۹۸  
false
true
سندیکای بیمه گران نیاز به پوست اندازی داشت

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، یونس مظلومی با تاکید بر این نکته که سندیکای بیمه گران نیاز به پوست اندازی داشت، خاطرنشان کرد: خوشبختانه آقای کریمی شرایط و ویژگی های یک دبیرکل خوب را دارد زیرا هم کار تشکلی و صنفی انجام داده، سه سال رییس کل بیمه مرکزی بوده و با این سازمان آشنایی کامل دارد و همچنین از لحاظ مدیریتی، پست های بالایی داشته است و می تواند با نهادهای بالادستی ارتباط خوبی برقرار کند.

وی در عین حال ترکیب هیات رییسه سندیکای بیمه گران را هم مطلوب ارزیابی کرد و حضور صندوق خسارت های بدنی را در این سندیکا، به فال نیک گرفت.

مدیرعامل بیمه تعاون با اشاره به استقبال خوب سرمایه گذاران از حق تقدم سهام این شرکت بیمه ای، اعلام کرد که این حق تقدم با قیمت خوبی به فروش رفته است.

وی در تحلیل اوضاع شرکت های بیمه در بورس گفت: برداشت من این است که با توجه به این که در بقیه صنایع، قیمت سهام بالا رفته و فقط قیمت بیمه ها پایین مانده بود، سهم این شرکت ها نیز با رشد خوبی همراه شد.

مظلومی با تاکید بر این نکته که استقبال بهتر از سهم تعدادی از شرکت های بیمه نیز به دلیل وضعیت دارایی ها، مطالبات، نقدینگی و ذخایر آنها است، ادامه داد: سرمایه گذاران بیمه بیشتر بلوکی هستند و سهام شرکت های بیمه برای سهامداران خرد در کوتاه مدت زیاد جذابیت ندارد.

وی در عین حال سهام شرکت های بیمه را در بلندمدت دارای سود خوبی برای سهامداران خواند و اضافه کرد: برای مثال چنانچه سرمایه گذاری در سال گذشته سهم شرکت بیمه تعاون را خریداری کرده بود با توجه به افزایش سرمایه و حق تقدم سهام، در مدت یک سال بازدهی سهام وی حدود چهار برابر شده بود.

به گفته مظلومی، در خرید سهام شرکت های بیمه بیشتر باید به ترازنامه، واقعی بودن ذخایر و اوضاع دارایی های آنها نگاه کرد، افزود: سودآوری از محل عملیات بیمه گری برای سهامدار خرد زیاد جذابیت ندارد  زیرا از این محل زیاد سود تولید نمی شود و سود شرکت های بیمه بیشتر از محل خرید دارایی ها، استفاده از اندوخته و تجدید ارزیابی برای افزایش سرمایه به دست می آید.

وی سرمایه کنونی این شرکت را ۱۵۰ میلیارد تومان عنوان کرد و از انجام مراحل اداری برای ثبت سرمایه جدید این شرکت خبر داد.

مدیرعامل بیمه تعاون همچنین توانگری مالی این شرکت را ۱۳۷ درصد و در سطح یک عنوان کرد و افزود: برای قبولی اتکایی سه شرط سرمایه، توانگری و اخذ مجوز لازم است که بیمه تعاون هم پس از ثبت سرمایه جدید، برای اخذ مجوز اقدام خواهد کرد.

وی عملکرد شش ماهه بیمه تعاون را همچون عملکرد سه ماهه، بسیار خوب خواند و اظهار داشت: از بورس مجوز گرفته ایم که مجمع عمومی شرکت را برای تصویب صورت های مالی برگزار ولی تقسیم سود را به مجمع دیگری موکول کنیم.

مظلومی درباره بیمه درمان تکمیلی انفرادی شرکت بیمه تعاون نیز گفت: شرکت در سال گذشته مطابق با برنامه ریزی انجام شده، ۱۵ میلیارد ریال حق بیمه از این محل کسب کرد ولی با توجه به فراهم شدن زیرساخت های لازم و انعقاد قرارداد با اکثر مراکز درمانی در کشور، تبلیغات برای فروش بیشتر این محصول شروع شده است.

وی با بیان این نکته که بیمه درمان تکمیلی انفرادی تا ۸۰ میلیون تومان برای چهار عمل اصلی پوشش دارد، حق بیمه آن را بر اساس سن و … متفاوت و آن را ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان در هر ماه و قابل انجام بدون داشتن بیمه پایه ذکر کرد.

مدیرعامل بیمه تعاون تاکید کرد: بر اساس محاسبات صورت گرفته، بیمه تکمیلی انفرادی برخلاف بیمه های درمان گروهی صنعت بیمه، زیان ده نخواهد بود کما این که بیمه درمان گروهی این شرکت نیز چندماهی است که سودآور شده است.


false
true
true
true

true