×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۱ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
طرح مزرعه دانش آموزی” در منطقه۲۱ کلید خورد

ایرانا :مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه۲۱ اقدام به اجرای “طرح مزرعه دانش آموزی” به صورت پایلوت در دبستان دخترانه انصار یک کرد.

به گزارش ایرانا ، سیاوش زابلی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه با اعلام مطلب فوق گفت: با عنایت به ایام فعالیت مدارس و اهمیت پرورش مهارت ورزی در بین کودکان و دانش آموزان مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز این منطقه اقدام به اجرای “طرح مزرعه دانش آموزی” در دبستان دخترانه انصار یک کرد.
وی در ادامه افزود: این طرح خلاقانه و محیط زیستی در زمینی به مساحت ۴مترمربع و با مشارکت فعال ۳۳نفر از دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی دبستان دخترانه انصار یک صورت پذیرفت.
این مقام مسئول در تشریح اجرای “طرح مزرعه دانش آموزی” در منطقه۲۱ یاداور شد: ابتدا زمین مذکور با افزودن خاک و کود تقویتی و سپس کرت بندی آماده کاشت شد، سپس دانش آموزان اقدام به کاشت بذرهای مختلف گیاهی که باتوجه به شرایط فصل پاییز و سرما انتخاب شده بودند از جمله تربچه، کاهو و تره کرده و آموزش های لازم در زمینه مراقبت های پس از کاشت تا زمان برداشت محصول را نیز از آموزش دهندگان دریافت کردند.
زابلی هدف از اجرای “طرح مزرعه دانش آموزی” در منطقه۲۱ را مهارت آموزی دانش آموزان در زمینه کشت و زرع و توجه به اهمیت کشاورزی به عنوان یکی از ارکان اصلی رشد و توسعه جوامع عنوان کرد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true