Warning: Use of undefined constant ابزارک - assumed 'ابزارک' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/irana/public_html/wp-content/themes/Basirat-V.5.1/sidbar/ads.php on line 21

Warning: Use of undefined constant ابزارک - assumed 'ابزارک' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/irana/public_html/wp-content/themes/Basirat-V.5.1/sidbar/slider-small.php on line 11

Warning: Use of undefined constant ابزارک - assumed 'ابزارک' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/irana/public_html/wp-content/themes/Basirat-V.5.1/sidbar/list.php on line 13

Warning: Use of undefined constant ابزارک - assumed 'ابزارک' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/irana/public_html/wp-content/themes/Basirat-V.5.1/sidbar/tabe-small.php on line 10
مرحوم نوربخش پایه‌گذار نهضت پویش مهربانی با بیماران بود - ایرانا نیوز 
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ آذر - ۱۳۹۹  
false
true
مرحوم نوربخش پایه‌گذار نهضت پویش مهربانی با بیماران بود

به گزارش شبکه خبری ایرانا  به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در این نشست، ضمن تشکر از  این انجمن در گرامی داشت یاد و خاطره  مدیرعامل سابق تامین اجتماعی گفت : مرحوم دکتر نوربخش علاوه بر بیمه های تامین اجتماعی، مجموعه فعالیتهای درمانی  و  اقتصادی را در این سازمان اداره می کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۲۵ درصد فعالیتهای درمان سرپایی که توسط ۸۰ بیمارستان و نزدیک به ۳۵۰ مرکز درمانی تخصصی در سطح کشور توسط این سازمان ارایه می شود را آن مرحوم به کفایت اداره می کرد.

شریعتمداری به بیان دیگر ویژگیهایی شخصیتی آن مرحوم  پرداخت و گفت : عمق دانش، علم و بصیرت ایشان کاملا مشهود و در مورد مسایل بیمه های اجتماعی بسیار صاحبنظر، اندیشمند و کارشناس  بود و با بصیرت این سازمان بزرگ را اداره می کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به یکی از مهمترین خصوصیات و ویژگیهای مرحوم نوربخش اشاره کرد و افزود : ثابت قدمی در کاری که به ایشان سپرده می شد و  نیز در فعالیتهای اجرایی  بسیار علاقه مند بودند.  

وی مراحل شغلی را در این سازمان از سطوح میانی آغاز  و به تدریج این مسیر را  تا سطوح عالی طی  کرد و به همین دلیل در طول  این دوران با همه ابعاد سازمان تامین اجتماعی در نواحی و مناطق کشور و جغرافیای معدود استانی آشنا و در سطح ملی در هیات مدیره و نهایتا به عنوان مدیر عامل این سازمان بزرگ اجتماعی کشورانتخاب  شد.

وی پاک دستی و بی اعتنایی به زخارف دنیوی را از دیگر ویژگیهای مرحوم نوربخش عنوان کرد و افزود:  او از حقوق حقه خود در سازمان استفاده نکرد و بخش قابل ملاحظه ای  از درآمد قانونی خود را رسما ”  به سازمان برگرداند.

وی افزود: آن مرحوم در بیان نظرات فردی بسیار شجاع بود، حتی اگر به زیانش تمام می شد.   زاویه فکر و اندیشه ایشان در مورد نحوه اداره سازمان کاملا مشهود بود و در بیان آن مفاهیم ابایی نداشت و در اعتقادات خود ایستادگی و پافشاری می کرد. در واقع مرحوم نوربخش یک پزشک مسلمان و بر ایدئو لوژی خود پایبند بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : وی در طول دوران خدمت با کارکنان با عطوفت و مهربانی رفتار می کرد. ضمن اقتدار و قاطعیتی که در عمل داشت با مردم  مهربان بود. در بسیاری از بازدیدهایی که به اتفاق  ایشان داشتیم دلسوزی ایشان کاملا مشهود بود. بر همین اساس نهضت پویش مهربانی با بیماران را پایه گذاری کرد و از همکاران خود برای این پویش دعوت کرد تا این مسیر را طی کنند.

شریعتمداری افزود:  امیدوارم  انجمن جراحان ارتوپدی ایران که نقش و اثر فراوانی در این زمینه دارد نگاه مهربانانه در برخورد با مریض را در این انجمن نهادینه کرده و به عنوان یک اصل قرار دهد تا    مردم  بدانند که جامعه جراحان ارتوپد ایران مهربانترین جامعه پزشکی نسبت به بیماران است و این پویش به نام مرحوم نوربخش زنده و پاینده بماند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true