×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
پرداخت خسارت به بیش از ۳ هزار موتورسوار زیان‌دیده

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، یکی از وظایف صندوق تامین خسارت‌های بدنی حمایت از زیان‌دیدگانی است که به علت حوادث تحت پوشش، دچار خسارت بدنی شوند ولی بیمه‌گران تعهدی در جبران خسارت ندارند یا قادر به انجام تعهدات خود نیستند.

این صندوق در موارد ذیل اقدام به پرداخت خسارت بدنی به اشخاص ثالث زیان‌دیده در حوادث رانندگی می کند:

۱فقدان یا انقضاء بیمه نامه مسبب حادثه

۲بطلان قرارداد بیمه (بطلان قرارداد بیمه‌نامه به مواردی است که عقد بیمه فاقد یکی از شرایط اصلی صحت معامله باشد یا طبق قانون بیمه به لحاظ اظهارات خلاف واقع بیمه گذار در زمان عقد قرارداد بیمه و…)

۳تعلیق تامین بیمه‌گر (نوعی ضمانت اجرایی مالی، قراردادی یا قانونی است که نسبت به بعضی از بیمه‌گذاران متخلف اعمال می شود مانند پرداخت نکردن حق بیمه که قرارداد بیمه ازبین نمی‌رود و بیمه‌گذار مدیون حق بیمه است اما شروع تامین بیمه‌گر منوط به پرداخت حق بیمه مقرر است. تعهد بیمه‌گر با دریافت حق بیمه قوت اجرایی پیدا می‌کند. بیمه‌گذار در زمان تعلیق تعهدی نسبت به جبران خسارت نخواهد داشت.)

۴فرار کردن مسئول حادثه

۵شناخته نشدن مسئول حادثه

۶ورشکستگی بیمه گر

۷– خسارت‌های بدنی خارج از شرایط بیمه نامه (مانند پرداخت مابه التفاوت خسارت بدنی سر نشینان بیش از ظرفیت مجاز وسیله نقلیه)

براساس آماری که در اختیار ایبِنا قرار گرفته است، صندوق تامین خسارت‌های بدنی از ابتدای سال ۱۳۹۸تا روز یازدهم آبان‌ماه در مجموع زیان ۳هزار و ۳۲۲موتورسوار را در جریان تصادفات رانندگی جبران کرده است.

این خسارت به افرادی پرداخت شده که به طور معمول راننده مقصر حادثه یا فاقد بیمه‌نامه بوده یا از صحنه تصادف فرار کرده است.

براین اساس بالاترین آمار زیان دیدگان موتورسوار مربوط به استان تهران با ۷۵۳مورد می‌شود که فاصله معناداری با سایر استان‌ها دارد. در ادامه این فهرست استان اصفهان با ۳۴۹و استان فارس با ۳۰۷مورد موتورسوار زیان‌دیده در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

در انتهای این فهرست نیز استان‌های کهگیلویه و بویراحمد با ۱۳، ایلام با ۱۱و اردبیل با ۱۰مورد قرار دارند.

به گزارش ایبِنا، همچنین در آمار ارائه شده توسط صندوق تامین خسارت های بدنی، استان محل زیان دیده هفت موتورسوار ثبت نشده است.

false
true
true
true

true