×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۱ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
مجموعه نقدهای رهبر انقلاب به مذاکرات هسته‌ای دولت اعتدال کتاب شد

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «گفتم اعتماد نکنید!» با عنوان فرعی «بازخوانی مستند و جامع تدابیر و نقدهای مقام معظم رهبری درباره مذاکرات هسته‌ای دولت اعتدال» به همت دفتر مطالعات گفتمان انقلاب اسلامی تدوین و روانه بازار کتاب شده است.

این کتاب دو فهرست «اجمالی» و «تفصیلی» دارد و در قالب ۴۱۶ صفحه به صورت مصور تدوین شده که توسط انتشارات شهید کاظمی زیر چاپ رفته است. کتاب مذکور به «سرداران مقاومت، سلحشوران مدافع حرم، مجاهدان حزب الله لبنان، جان‌برکفان یمن و بحرین و سردار بی‌ادعای سوریه، شهید حاج حسین همدانی» تقدیم شده است.

فهرست اجمالی این کتاب عنوان‌هایی به شرح زیر دارد:

تحلیل کلان از شرایط کنونی کشور و انقلاب
دو نگاه کلان برای حل مشکلات اقتصادی کشور
«تحریم» از تهدید تا فرصت
نقد رویکردهای کلان و عملکرد دولت در حوزه سیاست خارجی؛ تصور غلط «امکان آشتی با آمریکا»
تدابیر مقام معظم رهبری در حوزه سیاست خارجی، مذاکرات هسته‌ای و برجام»
پرده آخر: پیش‌بینی افول آمریکا

این کتاب دارای مقدمه‌ای حدود ۲۰ صفحه‌ای است که عنوانش – عنوانی که در فهرست اجمالی نیامده و فقط در فهرست تفصیلی یافتنی است – چنین است: «مقدمه؛ مروری بر روش، ابعاد و مراحل تدبیر رهبری انقلاب در پرونده مذاکرات هسته‌ای». در این مقدمه به منطق و قواعد نگاه رهبری و تدابیر سه ضلعی ایشان در مواجهه با مسئله هسته‌ای پرداخته شده است: سه ضلع جامعه ایران، دولت ایران و فضای بین‌المللی.

در انتهای این مقدمه  درباره سبک تدوین و معرفی ساختار و فصول این کتاب آمده است: «کتاب پیش روی تنها گردآوری ساده بیانات مقام معظم رهبری نیست، بلکه کوشیده‌ایم بر اساس سیر پیش گفته، منطق مواجهه رهبری با مسئله هسته‌ای را به تصویر بکشیم. علاوه بر این، بیانات معظم له بر اساس رویدادهای تاریخی در سیر پرونده هسته‌ای، مستندسازی شده است. … مستندسازی بیانات رهبری در طول مذاکرات هسته‌ای، به نوعی تاریخ‌نگاری پرونده مذاکرات هسته‌ای در دولت یازدهم است.»

مجموعه نقدهای رهبر انقلاب به مذاکرات هسته‌ای دولت اعتدال کتاب شد

کتاب «گفتم اعتماد نکنید!» از ۶ فصل اصلی تشکیل شده است که عناوین آنها در بالا ذکر شد. در فصل اول رویکرد کلان رهبری به تحلیل مسائل پیش روی نظام اسلامی و منطق مواجهه با هر مسئله‌ای روشن می‌گردد. در فصل دوم به معرفی دو رویکرد مدیریتی در کشور اشاره شده که هر یک راهبرد خروج از مشکلات را در مسئله‌ای ویژه می‌بینند و مقام معظم رهبری به معرفی این دو رویکرد و نتایج هر یک می‌پردازند. فصل سوم به مهمترین مسئله‌ای که موجب گرایش دولت به سمت مذاکرات هسته‌ای شد می‌پردازد. فصل چهارم این کتاب حاوی آسیب‌شناسی‌های راهبردی رهبر معظم انقلاب نسبت به نگاه کلان دولت به سیاست خارجی، آمریکا و رابطه با غرب است. در فصل پنجم که به نوعی مهمترین فصل این کتاب است، تدابیر سه‌گانه رهبری نسبت به مذاکرات هسته‌ای در مراحل قبل، حین و بعد از مذاکرات و نیز آسیب‌شناسی جامعه ایشان نسبت به برجام، بیان می‌گردد. فصل ششم و پایانی کتاب هم نشان‌دهنده تصویر کلانی از مناسبات ایران و آمریکا است.

کتاب «گفتم اعتماد نکنید!» به همت دفتر مطالعات گفتمان انقلاب اسلامی تولید و توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است و با قیمت ۳۵ هزار تومان در بازار کتاب عرضه می‌شود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true