×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۷ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
برنامه‌ریزی برای افزایش سقف وام مسکن

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، ابوالقاسم رحیمی انارکی درباره محصولات ارایه شده به سبد تسهیلاتی بانک مسکن به منظور پایان دادن به رکود مسکن در سالجاری، گفت: یکی از کارهایی که بانک مسکن در این خصوص انجام داده است، امکان خرید خانه‌های بالای ۲۰سال ساخت و حداکثر ۲۵سال ساخت با همه تسهیلات بانک مسکن (به جزء تسهیلات یکم) است.

وی اظهار داشت: این امر به مردم کمک می‌کند تا بتوانند قدرت انتخاب بیشتری در خرید واحدها داشته باشند. این واحدها قدمت بیشتر و قیمت پایین‌تری دارند. رحیمی انارکی در ادامه افزود: همچنین بحث افزایش سقف‌های تسهیلاتی را نیز در دستور کار خواهیم داد که بعد از جمع‌بندی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

در ادامه مدیرعامل بانک مسکن درباره تسهیلات ارایه شده از سوی بانک مسکن در زمان وقوع حوادث طبیعی، گفت: در هنگام وقوع حوادث طبیعی و بحران‌ها، پرداخت تسهیلات دارای فرآیندی است. در ابتدا میزان خسارت توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برآورد می‌شود و گزارش لازم در اختیار هیات دولت قرار می‌گیرد. پس از آن سقف‌های تسهیلاتی تعیین می‌شود که این سقف هم برای ساخت و هم برای تعمیر واحد مسکونی است که بطور کامل مشخص می‌شوند.

وی افزود: در ادامه این فرآیند مصوبه هیات وزیران در اختیار بانک مرکزی قرار می‌گیرد و بانک مرکزی نیز بر اساس مصوبه هیات وزیران بانک های عامل و سهمیه های آن ها را تعیین و ابلاغ می کند. معمولا پس از ابلاغ بانک مرکزی در کمتر از یک هفته تخصیص اعتبار توسط بانک ها انجام می گیرد و به مناطق ابلاغ می شود و در نهایت پرداخت تسهیلات آغاز می شود.

همچنین رحیمی انارکی در خصوص تدابیر اندیشیده شده به منظور امنیت کاربران این بانک، گفت: استفاده از رمز دوم یک بار مصرف یکی از مواردی است که در نظر گرفته شده است و در حال حاضر تقریبا تمامی بانک ها این امکان را برای مشتریان خود فراهم کرده اند و البته این مشتریان هستند که باید با مراجعه به بانک درخواست رمز دوم یک بار مصرف را ارایه کنند.

وی در پایان اظهار داشت: استفاده از رمز دوم یک بار مصرف در واقع یکی از راه هایی است که از فیشینگ و هک کردن جلوگیری می کند و توصیه می کنیم تمامی مشتریان از این امکان استفاده کنند

false
true
true
true

true