×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۷ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
لزوم نظارت جدی‌تر بر هزینه کردهای رسانه‌ای شهرداری تهران

حجت نظری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بند دو تبصره۲۷ بودجه مصوب شورای شهر تهران که درآن  به صراحت چاپ نشریات کاغذی را ممنوع کرده است،  گفت :این تبصره با دو انگیزه چاپ نشریات کاغذی را ممنوع می کند؛ نخست این که با سایر نشریات رقابت نکند و دوم آن  که تلاش  کنیم تا یک گام هر چند کوچک در راستای حفاظت از محیط زیست برداریم.

او در پاسخ به این پرسش که به نظر می رسد با سفارش ویژه نامه های کاغذی به برخی از رسانه های مکتوب این ممنوعیت از سوی شهرداری دور زده شده است گفت : این مطلب که شهرداری در حال حاضر  با سایر نشریات و رسانه های مکتوب همان کار را پیش می برد به نظرم حرف درستی است؛ اما هدف اول که هدف اصلی و عمده بوده  مخدوش نیست. واقعیت این است که می خواستیم شهرداری به عنوان یک مرجع اجرایی و سازمان نسبتا دولتی   با رسانه ها رقابت نکند و این شیوه  شاید به نوعی تقویت رسانه های بخش خصوصی باشد و نمی شود گفت دارد با آنها رقابت می کند.

نظری در پاسخ به این پرسش که با توجه به لزوم کاهش هزینه ها در شهرداری چرا از ظرفیت های داخلی مانند روزنامه وابسته به شهرداری برای انتشار این ویژه نامه ها استفاده نمی شود گفت : از لحاظ قانونی ایرادی به این رویه  وجود ندارد اما می توان پیشنهاد کرد از ظرفیت های داخلی شهرداری استفاده شود و در مجموع به لحاظ اقتصادی نیازی به انتشار این همه ویژه نامه از سوی شهرداری تهران نباشد.

به گفته این عضو شورای شهر تهران باید نظارت جدی تری به هزینه کردهای این حوزه  انجام شود   فارغ از این که به لحاظ محتوایی در این ویژه نامه ها چه اتفاقی رخ می دهد، باید تاکید کرد که حجم چنین تولیداتی  باید بر اساس نیاز و انتظار مخاطب باشد. به نظرم شاید این میزان ویژه نامه آن هم برای مدیریت شهری لازم نباشد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true