×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۷ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
برپایی نمایشگاهی با یاد حسین پناهی/ خانه‌ها و کاج‌ها به هما رسید

به گزارش خبرنگار مهر، در اولین روز از آذر ماه که مصادف با آدینه است، تعدادی از نمایشگاه های هنری در گالری‌های پایتخت برنامه افتتاحیه خواهند داشت. این در حالی است که تعدادی دیگر از نمایشگاه های هنری با توجه به اتفاقات و حوادثی که طی یک هفته گذشته در تهران رخ داده است، برنامه های خود را به زمان دیگری موکول کرده‌اند. در ادامه، برنامه افتتاحیه برخی نمایشگاه‌های هنری جمعه اول آذر ماه را برمی‌شمریم.

گالری شیرین

انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران با همکاری گالری شیرین یازدهمین نمایشگاه سالانه مجسمه های کوچک را روز اول آذرماه در این گالری به نشانی خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه ۱۳ شماره ۵ برگزار می کند.

دبیرخانه انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران تعداد ۱۴۱ اثر که واجد شرایط نمایشگاه بوده را برای بررسی اولیه داوران ارائه کرد و آدینه این هفته نمایشگاه این رویداد در گالری شیرین برپا می شود.

گالری هما

نمایشگاه انفرادی نقاشی طاهر پورحیدری با عنوان «خانه‌ها و کاج‌ها» از جمعه این هفته تا ۱۲ آذرماه در گالری هما به نشانی خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک گشایش می یابد.

گالری فرمانفرما

نمایشگاه انفرادی عکس های ساجده شریفی با عنوان «کاش عکسی از تو داشتم» از جمعه اول آذرماه در گالری فرمانفرما واقع در خیابان کریمخان زند، خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲ برپا می شود.

در متن استیتمنت نمایشگاه آمده است: «این مجموعه ارادت تمام قد دو انسان در برابر هنر است که سعی بر آن دارند تا ناب‌ترین حس زمین را به صلیب کلمه و به مسلخ تصویر ببرند. در واقع نوشتارِ این مجموعه سعی کرده است در برابر هجمه‌ سنگین واقعیت کشنده‌ جهانِ – که به دور بودن از معشوقه‌ی پاریسی بود –  مقاومت کند، دنیای جدیدی را با واقعیتهای خود ساخته و  وام گرفته از رویا و نوستالژی از نو برای خود بسازد تا در آنجا بتواند سرو سامانی به این اتفاق بدهد و پایانی دلنشین برای این مجموعه بسازد. در این دنیای تازه و خودساخته، هنرمند عکاس به ثبت این دنیای جدید از دل دوربین خود پرداخته است و کوشیده تا ابعاد تصویری و دلنشینی از خوانش خود از این دنیا، به دست مخاطب خود برساند. »

گالری اعتماد

نمایشگاه آثار نوریمان منوچهری‌فر با عنوان «نوری را از باغچه چیدم…» و نمایشگاه آثار فواد شریفی با نام «ترجمان روییدن» از اول تا ۱۹ آذرماه در گالری اعتماد به نشانی خیابان هفت‌تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی، پلاک ۲۵ برپا خواهد بود.

گالری شلمان

«اوهام» عنوان نمایشگاه انفرادی طراحی و چاپ دستی سپیده فیروزی است که از جمعه اول آذرماه در گالری شلمان به نشانی میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک ۲۷ گشایش می یابد.

گالری والی

نمایشگاه انفرادی نقاشی سهیلا حقیقت با عنوان «رنگ زندگی» از اول آذرماه در گالری والی به نشانی میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ گشایش می یابد.

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «به دنیا آمدم، شاید غیر لازم، بزرگ شدم به اراده دیگران. اما روزی خودرا غرق رنگ های زیبایی دیدم که تار و پودم شدند: فیروزه‌ای، لاجورد، خاکی، قرمز، خاکستری و سبز که در واقع همه وجودم را تسخیر کردند. یک روز که از خواب پریدم دستانم رنگی بود و آن روز نقاشی همه زندگیم شد. مجموعه امسال در ادامه آثار دو سال پیش، بررسی بخشی از زندگی هم‌نوع‌هایمان است. انگار جدا از هیاهوی جهان هستی هر کس سر در گریبان خویش است. آیا آن ها را می شناسید؟ چرا که همه محو شده اند و انتظار دارند که کلیت شان را ببینیم و انکارشان نکنیم. به قول لوسین فروید نقاش و به اعتقاد من فیلسوف، « تصویر برای آنکه تأثیر گذار باشد نباید مارا صرفاً به یاد زندگی بیندازد بلکه باید زندگی خودش را داشته باشد. دقیقاً به این خاطر زندگی را بازتاب دهد».

کانسپت استور اردی‌بهشت

نمایشگاه طراحی و چیدمان دانا جعفری با عنوان «دیوار کبود دره» از اول تا ۱۲ آذر در کانسپت استور اردی‌بهشت به نشانی خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه دوم برپاست.

گالری گویا

نمایشگاه گروهی خوشنویسی با عنوان «بی من با حضور من» به یاد حسین پناهی از جمعه اول آذرماه در گالری گویا واقع در خیابان کریمخان زند، روبروی ایرانشهر، پلاک ۸۹ برپا می شود.

در استیتمنت این نمایشگاه به قلم احمد آریامنش آمده است: «نمایشگاه حاضر، حاصل نزدیک به دو سال آموزش به تعداد محدودی از عاشقان و علاقمندان کرشمه و سفیر است که بنده کمترین سعادت همراهیشان را داشتم. در کنار مراتب آموزشی و نگرش های مختلف، با علاقه ای که جمع حاضر از خود نشان دادند، مقرر شد توجه بیشتری به قلم کتابت بشود و به سمت نگارش قطعات ادبی در قطع کوچک پیش برویم به ویژه از کاغذ آهار مهره بهره گرفته شود که خود با توجه به تجربه اندک نازنینان، زحمت بیشتری را می طلبید. هستند برخی بزرگوانی در این جمع که از قبل ، کمترین  وجه مشترکی با دنیای قلم و دوات را نداشتند، اما سعادتی برای من حاصل شد تا با تعداد محدودی از بهترین های روزگار، مختصر آموزشی را با هم تجربه کنیم.

مقوله نمایشگاه هم در ابتدا خیلی جدی نبود اما وقتی شور و شوق عزیزانم را دیدم بر آن شدم، هم بجهت همراهیشان و هم به لحاظ ارائه مجموعه ای نو از نگارش کلاسیک خطوط سفیر و کرشمه با قلم کتابت، مجموعه حاضر را با تمام ضعف و قوت‌هایش تقدیم علاقمندان کنم، باشد تا در طی سالیان آتی آثار بهتر و فاخرتری تقدیم ساحت فرهنگ و هنر بشود.»

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true