×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
مناسب سازی معابر و ایستگاه های بی آر تی ، بوستان ها و… برای استفاده معلولان

ایرانا :شهردار منطقه ۱۱ به مناسبت ۱۲ آذر روز جهانی معلولان به تشریح اقدامات انجام شده برای مناسب سازی معابر و اماکن عمومی با هدف سهولت تردد و حضور افراد دارای معلولیت در سطح شهر پرداخت.

به گزارش ایرانا ، نصراله آبادیان ضمن اشاره به موقعیت جغرافیایی این منطقه و قرار گیری در بخش مرکزی شهر تهران، توجه مجموعه های حمل و نقلی به ویژه مترو و بی آرتی را برای استفاده معلولان حائز اهمیت دانست و افزود: با توجه به وجود مراکز پر رفت و آمد در سطح محدوده و وجود ۲۹ ایستگاه بی آر تی در این منطقه نیاز سنجی و رفع نواقص در آن ها انجام شده است.

آبادیان افزود: با توجه به نیازها و درخواست های معلولان از کمیته مناسب سازی معابر وبا توجه به مراجعه تعداد زیادی از شهروندان معلول به ساختمان های شهرداری ، ساختمان شماره ۳و ۵ این مجموعه و همچنین بوستان امیریه در میدان راه آهن و سرای محلات راه آهن ، عباسی ، امیریه و اسکندری برای تردد معلولان مناسب سازی شدند.

به گفته آبادیان اقدامات انجام شده برای مناسب سازی معابر بر اساس کارشناسی ها، بازید های میدانی به همراه اعضای کانون معلولان منطقه ۱۱ و درخواست های آنان، برنامه ریزی و اجرایی شده است که برخی از آن ها شامل نصب تابلو، تعریض پیاده رو، حذف پله و مناسب سازی، نصب کف پوش مخصوص نابینایان ، مناسب سازی ارتفاع پیاده رو از سواره رو ، اجرای رمپ با شیب استاندارد جلوی پل هوایی مکانیزه ، مناسب سازی کوچه ها و … بوده است.

شهردار منطقه ۱۱ خاطر نشان کرد: به منظور معرفی توانمندی افراد دارای معلولیت ، ایجاد فضایی مناسب برای برگزاری نمایشگاه فروش محصولات به صورت دائم ، ایجاد بستر مناسب برای حضور معلولان در جامعه با هدف ارتقای افزایش اعتماد به نفس و اشتغالزایی، نشست های هم اندیشی و کمپین هایی با حضور اعضای کانون معلولان دایر شده است که در مورد برنامه های نشاط معلولان ، برنامه های ویژه چهارشنبه های معلولان ، دیدار با مسئولان ورزشی و اجرای مستمر این برنامه ها در سطح محلات درخواست شده است.

او با بیان این که اقدامات مناسب سازی در پروژه های پایلوت سال ۹۸ انجام شده است؛ در خصوص پروژه های آماده بهره برداری معلولان در روز ۱۲ آذر گفت: مناسب سازی محور خیابان کارگر ، ساختمان های شهرداری ، بوستان امیریه ، ایستگاه های BRT سطح منطقه، ورودی سرای محلات راه آهن، عباسی، امیریه و اسکندری، حذف موانع فیزیکی در سطح منطقه و اصلاح عرض ویلچروها به پایان رسیده است.

آبادیان در خصوص بخشی از اقدامات انجام گرفته جهت مناسب سازی خیابان کارگر جنوبی ادامه داد: حذف موانع فیزیکی و دستک های U شکل در پیاده روها و اصلاح عرض ویلچروها ، رفع نقاط خرابی خیابان کارگر حدفاصل خیابان جمهوری تا میدان پاستور جهت مناسب سازی معلولین جسمی وحرکتی ، اجرای تایل سکه ای T شکل، تغییر و اصلاح مسیر نابینایان ، مرمت سنگ فرش، اصلاح مسیر معلولین و مرمت تایل نابینایان در این مسیر به پایان رسید.

همچنین اقدامات مناسب سازی بوستان امیریه واقع در میدان راه آهن ابتدای خیابان ولیعصر (عج) از دیگر مواردی بود که شهردار منطقه ۱۱ به تشریح آن پرداخت و گفت: اجرای تایل شیاردار و سکه ای جهت دسترسی نابینایان و کم بینایان، احداث سرویس بهداشتی ویژه معلولین، نصب نیمکت های مخصوص افراد دارای صندلی چرخدار، نصب وسایل ورزشی و نصب آبخوری برای استفاده معلولین و کودکان در بوستان امیریه انجام شده است.

شهردار منطقه ۱۱ در خصوص اقدامات ایستگاه هایBRT خطوط خط۲،۴،۷ با اشاره به این که تمامی ایستگاههای BRT در سطح منطقه ۱۱ مجهز به رمپ معلولین شده است؛ افزود: در ۲۶ ایستگاه موجود در سطح منطقه مسیر ویژه نابینایان در تمام ایستگاه ها اجرا شده است.

وی مناسب سازی سرای محلات راه آهن ، عباسی ، امیریه و اسکندری را از دیگر اقدامات برشمرد و در توضیح آن گفت: نصب بالابر، مناسب سازی معبر جلوی سرای محله، اجرای هندریل در راه روها، راه پله و آسانسور جهت رفاه حال معلولین و سالمندان ، ایجاد محل پارک خودرو مناسب معلولین به پایان رسیده است.

بر اساس این گزارش تاکنون مناسب سازی ۳ بوستان شهید حججی ، اوستا و امیریه با اقداماتی از جمله بهسازی مسیر تردد معلولان، مبلمان شهری، آبخوری ها و ایجاد رمپ ویژه معلولان انجام شده است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true