×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۰ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
اعطای تسهیلات ۶ هزار میلیاردی به شرکت‌های دانش‌بنیان در ۷ ماهه ۹۸

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، اکبر کمیجانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه ۱۹آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دستاوردها و مشکلات اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانه گفت: خوشبختانه بانک‌ها و موسسات مالی در چند سال اخیر اقدامات خوبی را در ارائه تسهیلات به استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان صورت داده‌اند، به طوری که براساس آمارها تا پایان مهرماه سال ۹۷در حدود یکصدهزار و ۵۷۰میلیارد ریال تسهیلات ارائه شده که نشان‌دهنده رشد ۵۱درصدی است.

وی ادامه داد: همچنین براساس آمارها میزان تسهیلات در ۷ماهه نخست سال ۹۸در حدود ۶۱هزار و ۶۰۵میلیارد ریال بوده که نسبت به ۷ماهه نخست سال گذشته ۵۲درصد رشد کرده است. همچنین تسهیلات پرداختی در مهرماه سال جاری به ۲۰۲شرکت دانش‌بنیان حدود ۱۰هزار میلیارد ریال بوده است.

کمیجانی افزود: همچنین به حدود ۷۳۷شرکت دانش‌بنیان با میانگین ۸۳میلیارد ریال تسهیلات ارائه شده و در این عرصه ۲۳بانک و موسسه اعتباری با استارت آپ‌ها همکاری داشته‌اند. قائم مقام بانک مرکزی تصریح کرد: در شرایط کنونی بانک مرکزی این آمادگی را دارد تا با مسئولان ذیربط در حوزه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان همکاری داشته باشد تا شرایط بهتری از نظر ارائه تسهیلات و امکانات برای استارت آپ‌ها در نظر گرفته شود

false
true
true
true

true