×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۹  
false
true
دام شرکت هرمی برای تحصیل کرده های شهرستانی

به گزارش شبکه خبری ایرانا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور در تشریح این خبر گفت: در ابتدای آذرماه امسال تعدادی از خانواده های ساکن در سایر استان ها با مراجعه به مراجع قضائی در تهران شکایت هایی با عنوان فقدانی و یا ربایش فرزندانشان را طرح کردند.

وی بیان داشت: پرونده های طرح شده به اداره یازدهم پلیس آگاهی ارجاع که در تحقیقات پلیسی مشخص شد شاکیان می توانند با فرزندانشان ارتباط تلفنی در هر چند وقت یک بار برقرار کنند.

این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان با ظن اینکه این افراد در دام شرکت های هرمی افتاده اند، پرونده مرتبط با جرایم شرکت های هرمی را بررسی و برای ادامه تحقیقات در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم قرار دادند.

تقی پور افزود : یکی از شاکیان در خصوص نحوه فقدانی فرزندش اظهار داشت “چند ماه قبل فرزندم به تشویق یکی از دوستانش برای استخدام در یک شرکت بزرگ دولتی راهی تهران شد و چند روز بعد درخواست مبلغ ۴۰میلیون تومان بابت رهن خانه خواست و بعد از دریافت پول ارتباطش با ما قطع شد و فقط هر چند ماه یک بار تماس تلفنی داشتیم و به هیچ عنوان حاضر به بازگشت نیست”.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی گفت: کارآگاهان با انجام یک رشته اقدامات پلیسی و میدانی موفق به شناسایی مخفیگاه این متهمان در محدوده خلیج و کوهسار شدند و با اخذ دستور قضائی در دو عملیات همزمان، اعضای این دو شرکت شناسایی و دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: یکی از جوانان جذب شده توسط این شرکت ها در تشریح شرایط زندگی و نحوه اغفال خود گفت” یکی از دوستانم مرا تشویق کرد برای استخدام در یکی از سازمان های دولتی راهی تهران شوم وقتی به تهران رسیدم شب های اول در پارک ها و مسافرخانه ها بودم تا اینکه مرا در یکی از خانه های مجردی به همراه چند نفر دیگر اسکان دادند و دوستم گفت فعلا کار استخدام عقب افتاده ولی من خودم در کار بازاریابی هستم و تو هم می توانی در این کار فعالیت کنی و به بهانه رهن خانه از والدینت ۴۰میلیون تومان پول بگیر بعد از دو سال با بازاریابی تور مسافرتی و اشیاء زینتی هفته ای ۱۰۰ میلیون تومان درآمد خواهی داشت. من حرف های او را باور کردم و مشغول به کار شدم و اما بعد از گذشت مدت زمان زیادی هیچ اتفاقی نیفتاد و من روی برگشت به خانه را هم نداشتم و در شرایط بسیار بدی زندگی می کردم”.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: ۱۱ تن از اعضاء این باند تاکنون در رابطه با فعالیت این شرکت ها دستگیر شده اند که  از هرکدام ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان پول کلاهبرداری شده است.

وی اضافه کرد: کارشناسان ارزش ریالی این کلاهبرداری ها را ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند. با توجه به نتیجه رسیدن همزمان دو پرونده، متهمان با دستور بازپرس شعبه ۷ دادسرای ناحیه ۳۱ و بازپرس شعبه ۲دادسرای ناحیه ۳۱روانه زندان شدند.

تقی پور در پایان به والدین توصیه کرد: با نظارت بر روابط فرزندان خود با دوستانشان به افراد فریبکار مجال اغفال فرزندانشان را ندهند. ماهیت دروغین شرکت های هرمی کاملا در پایتخت شناخته شده هست و این افراد دیگر قادر به عضوگیری از بین جوانان تهرانی نیستند بر این اساس، اعضای این شرکت ها به سراغ شهرستان ها می روند در صورت روبرو شدن با وعده های درآمدهای میلیاردی و استخدام به جای طمع به این فکر کنند که در صورت وجود چنین منابع درآمدی در تهران چرا اعضاء شرکت به جای جوانان تهرانی به سراغ جوانان شهرستانی می آیند.
 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true